Podpisanie kontraktu, cała trójka potwierdziła na swoich profilach w portalach społecznościowych. Na stronie Clarkson.tv możemy zaś przeczytać, że byli gospodarze "Top Gear" zgodzili się na podpisanie umowy z Amazon.com, ponieważ zaoferowano im pełną swobodę działania.

Reklama

Dali nam wolną rękę do stworzenia takiego show, jakie chcemy ... dostaliśmy też budżet pozwalający na wyprodukowanie programu w jakości, na jakiej nam zależy i to jest przyszłość.

Oprócz Richarda Hammonda, Jeremyego Clarksona i Jamesa Maya, przy nowym programie będzie pracował były producent "Top Gear", który wraz z nimi odszedł z BBC.

Przypomnijmy, iż współpraca popularnego trio ze stacją BBC zakończyła się po tym, jak jej szefostwo podjęło decyzję o wyrzuceniu Jeremyego Clarksona. Powodem miała być awantura, jaką urządził jednemu z producentów. Hammond i May solidarnie z kolegą opuścili szeregi BBC.

Czy nowy program Clarksona i spółki stanie się takim hitem jak "Top Gear"? Przekonamy się w 2016 roku, bowiem wówczas ma nastąpić premiera motoryzacyjnego show Amazona z ich udziałem.