Relacja człowieka z Bogiem to jedno z najważniejszych zagadnień w historii ludzkości. Ta ambitna wyprawa poprzez wieki i dookoła świata ma pokazać, jak wiara kształtuje nasze życie, bez względu na wybraną religię czy wyznanie - powiedział Morgan Freeman.

Reklama

National Geographic Channel oraz reprezentujący Revelations Entertainment producenci wykonawczy - Morgan Freeman, Lori McCreary i James Younger - ogłosili współpracę przy produkcji "The Story of God", nowej serii pokazującej, w jaki sposób ludzkość próbuje zrozumieć boskość.

Gospodarz cyklu, sam Freeman, będzie z epickim rozmachem badał i przekazywał osobiste refleksje na temat Boga, poddając się religijnym doświadczeniom i rytuałom z całego świata. Weźmie także udział w laboratoryjnych eksperymentach badających, w jaki sposób granice neurobiologii i kosmologii krzyżują się z tradycyjnym obszarem religii.

"The story od God" ma zostać wyemitowana na National Geographic Channel w 2016 roku, zarówno w USA, jak i na całym świecie - w 171 krajach i 45 wersjach językowych