Wynik głosowania europejskiej publiczności nie był zaskoczeniem, bowiem Szwed od początku był w gronie faworytów do zwycięstwa. W ostatcznym głosowaniu Zelmerlow zebrał aż 365 punktów, daleko w tyle zostawiając konkurencję. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentująca Rosję Polina Gogolina. Zgodnie z zasadami Eurowizji, przyszłoroczny finał odbędzie się w kraju, który wygrał tegoroczną edycję, czyli w Szwecji.

Reklama

>>>Czytaj także: Rosja faworytem tegorocznej Eurowizji? Znamy pierwszych finalistów

Polska niestety nie powtórzyła zeszłorocznego sukcesu Donatana i Cleo. Monika Kuszyńska zebrała zaledwie ,,, głosów. Wśród państw, które doceniły naszą piosenkę, znalazły si Francja (3 punkty), Irlandia (4 punkty), Wielka Brytania (2 punkty), Włochy (1 punkt).

PAP/EPA / GEORG HOCHMUTH

Polakom również najbardziej do gustu przypadła zwycięska piosenka Zelmerlowa. Publiczność nad Wisłą swoje głosy rozdysponowała w następujący sposób:

12 punktów dla Szwecji

10 punktów dla Łotwy

8 punktów dla Australii.

Monika Kuszyńska nie powtórzyła zeszłorocznego sukcesu Donatana i Cleo, ale fakt, iż Polska dwa razy z rzędu znalazła się w finale, zdarzył się po raz pierwszy w historii naszych występów na Eurowizji i może być uznany za duże osiągnięcie.

Oto piosenka Mansa Zelmerlowa, która zwyciężyła w 60. Konkursie Piosenki Eurowizja:

Reklama