Ewa Kasprzyk jest ambasadorką kampanii promującej postawy prozdrowotne w sferze seksualnej u osób po 50 r.ż. Jej zdaniem potrzeby seksualne ludzi nie są podporządkowane metryce. Aktorka w rozmowie z Martą Szulawiak-Turską w programie "Seks bez tajemnic" zwraca uwagę na to, że zdrowie seksualne gwarantuje życiowy balans.

Reklama

Nie ma chyba nic bardziej korzystnego dla człowieka, niż dotyk i poczucie bezpieczeństwa. W moim wieku można się już tylko tym rozsmakowywać.

Aktorka zwraca również uwagę na to, że:

Kobiety często same sobie narzucają pewne ograniczenia, tzn. same siebie skazują na to, że w pewnym wieku, pewna strona życia jest już nie dla nich. Myślą, że przeżyły już swoje. Ja tak nie żyję. Nie boję się dotykać czegoś nowego - powiedziała Ewa Kasprzyk.

Oprócz rozmowy z aktorką, w programie widzowie zobaczą także różne aspekty życia erotycznego seniorów.

Reklama

Pożądanie nie wygasa z wiekiem, czego przykładem jest osławiony Ciechocinek i krążące legendy o seksualnych ekscesach kuracjuszy. Dancingi międzypokoleniowe, szybkie randki i szybkie numerki – to prawdziwa enklawa wolności seksualnej, gdzie starsi mogą funkcjonować bez żadnych ograniczeń obyczajowych. Widzowie programu będą mieli okazję sprawdzić to na własne oczy za sprawą Marty Szulawiak-Turskiej, która zostaje wpuszczona za szczelnie zamknięte drzwi pokoi seniorów w Ciechocinku…

To tylko „wierzchołek góry lodowej”, jaką są zwyczaje seksualne Polaków po 60tce. Prowadząca program „Seks bez tajemnic” spotyka się z seniorami, którzy zmieniają partnerki, jak przysłowiowe rękawiczki. Odwiedza żonę jednego z kuracjuszy i rozmawia z nią o swobodnym życiu seksualnym męża „na wyjeździe”. A także zgłębia tajniki zjawiska seksturystyki wśród seniorów.

Jak ważna jest dla seniorów sfera erotyczna? Jak bardzo są otwarci na nowe doznania? I w końcu, jak wiele wiemy o zwyczajach seksualnych Polaków? Nowy odcinek programu "Seks bez tajemnic”" w środę, 29 kwietnia, o godzinie 22.30 w telewizji TLC.