Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, "Z archiwum 997" wiosną pojawi się na antenie CI Polsat i TVP Łódź. W swoim nowym programie, Michał Fajbusiewicz powróci do nierozwiązanych dotąd spraw z przeszłości. W każdym odcinku przedstawiona zostania inna zbrodnia. Ekipa odwiedzi miejsca związane z tą sprawą, a także porozmawia ze świadkami, rodzinami ofiar oraz funkcjonariuszami prowadzącymi śledztwo i przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, zaangażowanymi w sprawę.

Reklama

Michał Fajbusiewicz sprawdzi także, czy współczesne technologie wykorzystywane w kryminalistyce, pomogą rozwiązać zagadki z przeszłości.

Nowy program jest kolejną produkcją odnoszącą się do dawnego "Magazynu kryminalnego 997". Fajbusiewicz w Polsat Play prowadzi także program "997 - Fajbusiewicz na tropie" w którym prezentuje inscenizacje nowych zbrodni, licząc, iż widzowie pomogą w ich rozwiązaniu.

Premierowy odcinek "Z archiwum 997" zostanie wyemitowany w czwartek 23 kwietnia o godz. 22.30 na antenie CI Polsat. Widzowie TVP Łódź pierwszy odcinek nowej produkcji obejrzą zaś w niedzielę 3 maja o godz. 22.30. W przyszłości program ma trafić też na antenę TVP Regionalnej.