Swoją opinie na temat kampanii "Najbliżsi obcy", Wojciech Cejrowski wyraził na antenie TV Republika. Znany ze swoich konserwatywnych poglądów dziennikarz, nazwał osoby homoseksualne "pedałami, pederastami i zboczeńcami reprezentującymi wartości antychrześcijańskie i antycywilizacyjne".

Reklama

Czytaj więcej: Dzień z życia lesbijek w TVP. Pawłowicz oburzona spotem. WIDEO

Cejrowski nie krył swojego oburzenia na fakt, iż spot promujący legalizację związków homoseksualnych był emitowany na antenie telewizji publicznej:

Jakiś pederasta zrobi spot, a drugi pederasta dostanie forsę z funduszy na jego wyemitowanie. - powiedział dziennikarz i dodał, że TVP jest przesiąknięta działalnością "resortowych dzieci":

Są kulawi moralnie. Zostali wychowani bez pewnych wartości i w związku z tym nie mają aparatu moralnego wyniesionego z domu.

Słowa Cejrowskiego wzbudziły sprzeciw 36 organizacji pozarządowych, które podpisały się pod wspólnym apelem:

Podkreślamy raz jeszcze, mówiąc wspólnym głosem jako przedstawiciele polskich organizacji pozarządowych, że nie ma społecznego przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy mowy nienawiści.

Czytaj także: Prezes TVP o spocie promującym związki homoseksualne: Nie obraża wartości chrześcijańskich

Spot "Najbliżsi obcy" został po raz pierwszy wyemitowany na antenie TVP w październiku. Władze stacji broniły prawa do pokazywania kampanii twierdząc, że telewizja publiczna powinna pokazywać różne punkty widzenia i dopuszczać do głosu różne środowiska.