Justyna Janus-Konarska – nowa współprowadząca programSłownik polsko@polski TVP Polonia – jest doktorem nauk humanistycznych, językoznawcą i medioznawcą, a w wolnych chwilach uczy obcokrajowców języka polskiego. Jest też byłą studentką prof. Jana Miodka, z którym w cotygodniowym programie będzie zwracać uwagę na najczęstsze błędy językowe.

Reklama

Słownik polsko@polski” powraca na antenę TVP Polonia 6 września i będzie emitowany w soboty (godz. 17:00), niedziele (godz. 0:15) i wtorki (godz. 6:55). Nagrywany jest w historycznej bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego z udziałem publiczności i gości z zagranicy.

W najbliższych odcinkach programu widzowie dowiedzą się, co to jest dostrzegalnia przeciwpożarowa, czy spiż ma coś wspólnego ze spiżarnią oraz jakich żeli należy używać do mycia baby. Pokażemy także, jak zakończyła się akcja zbierania książek dla Polskiej Szkoły Równe Szanse w Carlow w Irlandii. A tych wszystkich, którzy chcą zadać pytanie prof. Miodkowi, zapraszamy jak zwykle na Skype'a – zachęca Dariusz Dyner, współautor programu.