W plotkarskiej prasie pojawiły się sugestie, iż producenci "Świat się kręci" postanowili zaangażować jeszcze jedną prowadzącą do programu, która odciążyłaby nieco przepracowaną Agatę Młynarską. Pojawiło się nawet nazwisko potencjalnej kandydatki, Beaty Tadli.

Reklama

Jednak rzecznik prasowy TVP, w przesłanym do "Faktu" specjalnym oświadczeniu zatytułowanym "NieTadla", kategorycznie zaprzeczył tym doniesieniom:

Informuję uprzejmie, że wszelkie doniesienia o rzekomym poszukiwaniu drugiej, obok Agaty Młynarskiej, prowadzącej programŚwiat się kręci” w TVP1, są całkowicie nieprawdziwe. Tego typu nowoczesne formaty telewizyjne oparte są w profesjonalnych telewizjach na całym świecie na jednej wybitnej osobowości telewizyjnej. W przypadku „Świat się kręci” jest nią i pozostanie Agata Młynarska – napisał Jacek Rakowiecki.

Sama Agata Młynarska również jest zadowolona z efektów swojej pracy. W jednym z ostatnich wywiadów zapewniła, że ekipa jej programu jest coraz bardziej zgrana i lepiej zorientowana w tym, czego oczekują widzowie:

Jak zawsze na początku było dużo emocji. Zespół, który wcześniej nigdy ze sobą nie pracował, musi się poznać i dotrzeć. Już wiemy, co się widzom bardziej podoba, a co trzeba zmienić i poprawić. Najważniejsze jest to, że „poczuliśmy” już konstrukcję programu. W wielu krajach, w których ten format debiutował, początki bywały trudne.

Program Agaty Młynarskiej będzie emitowany do Świąt Bożego Narodzenia. Po nowym roku powróci na antenę i nie zniknie aż do czerwca.