Jolanta Kwaśniewska, o swojej misji na antenie TVP opowiedziała portalowi wirtualnemedia.pl:

Reklama

Chcemy otwarcie rozmawiać o starzeniu się, procesie, który dotyczy przecież każdego z nas. Także mnie. Zależy nam jednak na tym, by na starość spojrzeć z pozytywnej, słonecznej strony. Pokażemy, że w sile wieku można żyć aktywnie, zdrowo, można kultywować przyjaźnie, nawiązywać nowe znajomości, oddawać się hobby, uprawiać sport, modnie się ubierać, korzystać z nowych technologii.

W programie zostaną zaprezentowane wartościowe przedsięwzięcia międzypokoleniowe np. kluby tanga dla młodych i starszych, kluby fitness przyjazne seniorom, miejsca, w których młodzi spotykają się osobami starszymi. Nie zabraknie także porad dla seniora z zakresu profilaktyki zdrowotnej, mody, urody czy zdrowego odżywiania się. Prezentowane będą także filmiki autorstwa widzów, których bohaterami będą starsze osoby z ich otoczenia.

To może być mama, babcia, sąsiadka, pan z pobliskiego kiosku, taksówkarz, każdy, kogo za coś podziwiamy, kto w sile wieku żyje aktywnie, posiada niebanalne hobby, a przede wszystkim nie zamyka się w czterech ścianach swojego mieszkania. Autorów i bohaterów najciekawszych filmików będziemy zapraszać do studia „Pytania na śniadanie- dodaje Kwaśniewska w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Cykl Jolanty Kwaśniewskiej będzie emitowany co dwa tygodnie w czwartki, począwszy od 1 października.