W porannym paśmie od 6.00 do 8.00, podobnie jak w okresie wakacyjnym, również jesienią TVP1 będzie emitować "Poranek TVP Info". Powodem podjęcia decyzji o zdjęciu z anteny programu "Kawa czy herbata?" był znaczny spadek oglądalności magazynu w ciągu ostatnich lat.

Reklama

W paśmie porannym, gdy o widza walczą trzy stacje informacyjne, klasyczna telewizja śniadaniowa przestała się sprawdzać - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Piotr Radziszewski. Stacja nie wyklucza jednak prac nad odświeżeniem formuły "Kawy czy herbaty?" i przywróceniem jej na antenę.

Część osób pracujących dotąd przy produkcji "Kawy czy herbaty?", znajdzie zatrudnienie przy nowym, wieczornym magazynie z gatunku infotainment "Świat się kręci". Większość prezenterów, którzy w ostatnim czasie prowadzili poranną audycję Jedynki, zostanie oddelegowana do pracy nad innymi projektami. Beata Tadla wciąż będzie prowadziła serwis "Wiadomości", Agata Konarska dołączy do ekipy "Poranka TVP Info", Paulina Chylewska ponownie zajmie się serwisami sportowymi, a Maciej Kurzajewski otrzymał własny cykl edukacyjny poświęcony tematyce giełdy.