W nadchodzącym sezonie, na antenie Telewizji Polsat pojawią się dwa premierowe seriale obyczajowe i aż pięć nowych programów. Zdaniem dyrektora programowego TVN, konkurencja kopiuje niektóre programy TVNu:

Reklama

Nie chciałbym komentować tej kwestii, ale proszę się dokładnie przyjrzeć różnym nowościom, jakie znajdą się w programie naszych głównych konkurentów tej jesieni. Nie będę wskazywał konkretnych tytułów, ale apeluję - gdy już na antenie danej stacji pojawi się jakaś nowość, warto obejrzeć oryginalny program na antenie TVN. Ja tego oczywiście jakoś ostro nie neguję, bo każdy ma prawo robić programy takie, jakie chce. Jedni - tak, jak my - wytyczają szlaki, a inni nimi podążają... - stwierdził Miszczak w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Dyrektor programowy TVNu miał zapewne na myśli dwie główne nowości Polsatu, czyli program "TOP Chef", bardzo przypominający w formule "MasterChefa" oraz "Nasz nowy dom", łudząco podobny do "Bitwy o dom". Obie produkcje zadebiutują na antenie już we wrześniu. Widzowie sami zdecydują, czy wolą, jak to stwierdził Miszczak, "oglądać oryginalny program na antenie TVN", czy też podobną formułę zaproponowaną przez Polsat.