"Aman Ramazan" to teleturniej emitowany na żywo w pakistańskiej telewizji w czasie święta Ramadanu. W jednym z ostatnich odcinków programu, dwa bezdzietne małżeństwa, oprócz nagród rzeczowych, otrzymały po jednym niemowlaku. Pary biorące udział w teleturnieju zupełnie nie spodziewały się takiej wygranej.

Reklama

Dzieci przyznawane jako nagrody w telewizyjnym show to sieroty znalezione przez organizaję charytatywną Chippa Welfare Association. Stacja zapewnia, że dzieci nie trafiają w przypadkowe ręce. Każda z rodzin, która otrzymuje noworodka była wcześniej zarejestrowana w organizacji Chippa i została przez nią wskazana, jako ta, która może zaopiekować się maluchem.

Znajdujemy dzieci porzucone na ulicach i w śmietnikach. Czasem martwe, czasem poturbowane przez zwierzęta. Dlaczego nie zapewnić im życia i dobrego domu? - powiedział CNN Ramzan Chippa, dyrektor organizacji.

W programie "Aman Ramazan", prowdzący Aamir Liaquat Hussain zadaje uczestnikom pytania dotyczące Koranu oraz nauk Proroka. Fakt, iż zwycięzcy otrzymują w nagrodę dziecko, gospodarz uważa za doskonały pomysł:

Stworzyliśmy symbol pokoju i miłości, a taki właśnie jest główny motyw naszego programu, miłość. Daję przykład wręczając bezdzietnej parze porzucone dziecko - cytuje wypowiedź Hussaina portal wirtualnemedia.pl

http://youtu.be/RYeRNcG6prc