Natalia Sikora i Dorota Osińska od samego początku były brane pod uwagę jako finalistki. Do samego końca jednak żadna z nich nie była faworytką programu. Podczas sobotniego odcinka głosy rozkładały się po równo.

Reklama

Ostatecznie jednak, z przewagą jednego procenta głosów oddanych przez widzów, wygrała Natalia Sikora. Kompletnie nie pamiętam, co się dzisiaj działo. Ten program jest wspaniałą promocją dla wokalistów - powiedziała PAP Life laureatka tuż po programie. Na razie chcę odpocząć od tego, co się tutaj działo. Do końca sezonu teatralnego odsapnę, a później będę myśleć, co dalej - dodała Sikora, która jest absolwentką Akademii Teatralnej i aktorką Teatru Polskiego w Warszawie.

Sikora należała do grupy Marka Piekarczyka, którego po ogłoszeniu wyników, rozpierała duma. Jestem bardzo zadowolony. Wszyscy nasi uczestnicy byli wspaniali - powiedział PAP Life Piekarczyk.

W ostatnim odcinku programu o kontrakt z Universal Music Polska oraz występ na 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu walczyli także Natalia Nykiel i Michał Sobierajski. Każdy z czwórki finalistów zaśpiewał kilka piosenek. Uczestnicy śpiewali solo, ale także w duetach ze swoimi trenerami oraz gwiazdami polskiej piosenki.

Dorota Osińska wykonała m.in. utwór "Memory" w duecie z Małgorzatą Walewską oraz "Najpiękniejsi" wraz z trenerami Tomsonem i Baronem. Michał Sobierajski zaśpiewał z zespołem Audiofeels utwór "Stand by me" oraz piosenkę "Wracam do domu" w duecie ze swoją trenerką Justyną Steczkowską. Natalia Nykiel, podopieczna Patrycji Markowskiej, zaśpiewała z zespołem Bracia piosenkę "Nad przepaścią" oraz "Layla" w duecie ze swoją mentorką. Sikora wykonała m.in. "Tolerancję" w towarzystwie Stanisława Sojki, a także "Spóźnione pytania" z Markiem Piekarczykiem.

Ten program ma naprawdę wysoki poziom. Jestem bardzo wzruszona. Myślę, że widzowie dobrze wybrali, jednak naszą finałową czwórkę dopiero czeka największy egzamin. Ważny jest teraz ich własny repertuar i koncerty. Bardzo mocno trzymam kciuki za wszystkich - powiedziała PAP Life Patrycja Markowska.

Program "The Voice of Polad" realizowany jest na licencji amerykańskiego show. Jako jedyny talent-show w Polsce komunikuje się z widzami także interaktywnie m.in. za pomocą portali społecznościowych facebook i twitter, ale także za pomocą internetowej wersji, w której podczas programu na żywo, można śledzić jego kulisy.

Prowadzącymi drugą edycję "The Voice od Poland" byli wokalistka Marika, aktor Maciej Musiał i dziennikarz Tomasz Kammel. Show emitowane było na antenie programu Drugiego Telewizji Polskiej.