Spektakl "Trzy razy Fredro" realizowany jest z okazji 220. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry. Sztuka składać się będzie z trzech jednoaktowych komedii Fredry.

Reklama

Pierwszą z nich będzie "Świeczka zgasła" w reż. Jerzego Stuhra, która nadawana będzie "na żywo" ze studia TVP w Katowicach. Jest to historia dwojga podróżnych, którzy przypadkowo zatrzymują się na nocleg w tej samej leśnej chacie. Widzą się niewyraźnie w blasku jednej świecy, lecz zanim płomyk zgaśnie, między ludźmi może wydarzyć się wiele. W główne role wcielą się młoda aktora Teatru Śląskiego w Katowicach, Agnieszka Radzikowska oraz Maciej Stuhr.

Kolejną jednoaktówką w spektaklu "Trzy razy Fredro" będzie nadawana z Krakowa sztuka "Zrzędność i przekora" w reż. Mikołaja Grabowskiego. W tej części spektaklu udział wezmą Krzysztof Globisz, Roman Gancarczyk, Paulina Puślednik, Krzysztof Wieszczek i Jerzy Trela.

Bohaterką tej komedii jest Zofia, młoda dziedziczka zakochana w Lubomirze. Kobieta jednak musi zmagać się z wątpliwościami swoich opiekunów, którzy w planach jej zamążpójścia wietrzą spisek i zagrożenie dla jej dotychczasowego życia.

Ostatnią częścią wieczoru będzie komedia "Nikt mnie nie zna" w reż. Jana Englerta nadawana ze studia TVP w Warszawie. W sztuce zagrają: Piotr Adamczyk, Beata Ścibakówna, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Janusz Gajos, Grzegorz Małecki i Ewa Konstancja Bułhak. Bohaterem sztuki jest kupiec Marek Zięba, który nie ufa swojej żonie. Chcąc sprawdzić jej wierność sam zostaje wplątany w miłosną intrygę.

"Trzy razy Fredro" - spektakl Teatru Telewizji na żywo z udziałem publiczności, nadawany z trzech różnych miast, widzowie zobaczą na antenie telewizyjnej Jedynki już w poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 20.20.