Abelard Giza u Wojewódzkiego: Nie ma tematu, z którego nie można się śmiać

| Aktualizacja:

Jednym z ostatnich gości programu "Kuba Wojewódzki" był Abelard Giza, członek kabaretu LIMO, który wywołał oburzenie polskich katolików żartami o papieżu. W rozmowie z gospodarzem satyryk stwierdził: "Nie ma dla mnie tematu, z którego nie można się śmiać".

wróć do artykułu
  • ~iustus
    (2013-03-20 11:24)
    Te chamskie durne "zarty" byly nie tyle o papiezu, co Jezusie, maryi i Josefie w w Betlejem, bo jakos to usilluje sie zakryc.
  • ~ale fajowo, ale artyzm
    (2013-03-21 08:18)
    Ja sobie zażartuję "artystycznie " - te dwa palanty to dwa ch . je ,śmierdzące macą i czosnkiem .
  • ~Sp
    (2013-04-19 14:18)
    Jak już tak bardzo się pcha do telewizji , to nie występuje w TVN razem z Wojewódzkim, mogą nawet robić w porty. To jest odpowiednie miejsce dla tych artystów, trzeba jeszcze do towarzystwa dołożyć im Palikota
  • ~iga50
    (2013-03-23 15:08)
    A ja, starsza pani, uważam, że takie żarty chwytają tylko ludzie z pokorą i dystansem do słabości swoich i innych. Nasz kołtunizm próbuje robić z nas inteligentów ale obraca się to przeciwko nam. Z pieśnią na ustach, z flagą w dłoni a najlepiej jeszcze z Bogiem w sercu drugiemu w łeb i wtedy jest pięknie.
  • ~Wizer
    (2013-03-22 07:10)
    Taki dowcip: Tusk odwiedził Michnika, a Michnik puścił bąka, że razem się posikali hahaha zaLIMOwałem sobie...
  • ~KORAN
    (2013-03-21 19:29)
    „Giza wyznał także, że tak samo jak z katolików, śmieje się z islamistów: „Ja się nie wyśmiewam z religii, tylko z pojęcia fanatyzmu - zapewnił kabareciarz i dodał, że ludzie oburzający się na wulgarne słownictwo w kabarecie są hipokrytami”.
    Nnnno… Zapraszam kabaret Limo, z Abelardem oczywiście, nie do Arabii Saudyjskiej, nie do Iranu – a do, na przykład, południowej dzielnicy cywilizowanej stolicy europejskiego kraju – Londynu.
    Do dzielnicy Croydon.
    Proszę o zorganizowanie tam przedstawienia Waszego kabaretu, w którym to show powiecie, że Prorok Mahomet był pedofilem, bowiem poślubił Aiszę, która miała wtedy 6 lat.
    Powiedzcie, że feministki Świata uważają, iż burki to hańba dla kobiet.
    Że Kobieta ma równe prawa z Mężczyzną.
    Ośmielcie się stwierdzić, iż Islam jest odpowiedzialny w Historii (jak i Chrześcijaństwo), za śmierć setek milionów niewinnych ludzi.
    Krzyczcie, że ścięcie/ lub w innej formie zamordowanie człowieka za kontakty homoseksualne, to zbrodnia.
    Powiedzcie, że nie należy kamienować kobiety za pozamałżeński seks.
    Na koniec stwierdzcie (z Władysławem Wojewódzkim), że ta cała Mekka i Hadżar w świątyni Kaaba, to dowód bałwochwalstwa fanatyków (takich ichnich moherów), co należy serdecznie obśmiać.
    Jeżeli zdecydujecie się na podobne wystąpienie, to obiecuję (Redakcja Dziennik.pl musi mieć mój adres), że wcześniej zbiorę – z pomocą swoich polskich i brytyjskich znajomych – BARDZO dużą kwotę na Wasz występ. Wiele razy większą, niż płaci Waszemu kabaretowi polska tiwi, za przytoczone wyżej wynurzenia szefa kabaretu - Gizy, Abelarda.
    Podejrzewam, że będzie to show jednorazowy… i nie do końca będzie trwał.
    Ale, przecież, trzeba mieć to wszystko w d….!
  • ~normalny
    (2013-03-21 16:23)
    giza ty chyba jesteś arabem/tak z facjaty i nazwiska/ ja bym ciebie nie wpuścił do samolotu nie nauczono ciebie w domu że pewnych rzeczy się nie robi/np. nie sra się w salonie/ chociaż to byłoby bardzo śmieszne.U mnie i mojej rodziny jestes skończony mimo że w nagrodę wpuszczą cię jeszcze parę razy do telewizornii.
  • ~-
    (2013-03-21 08:45)
    Abelard - to mówi wszystko .
  • ~Kamil
    (2013-03-21 06:20)
    Panie Giza, widzowie też mają pana w dupie.
  • ~Obiektywna
    (2013-03-20 13:18)
    Nie chcę się opowiadać po żadnej ze stron, ale pamiętajmy, że temat "PAPIEŻ" został świadomie wybrany przez widownię programu "Dzieki Bogu juz weekend" i zadaniem kabaretu było wymyslic cos śmiesznego na temat papieża, więc cokolwiek innego by wymyślił też byłaby afera, bo to Papież. Więc nie rozumiem za bardzo po co organizatorzy tego całego programu oraz widzowie zgadzali się na wykorzystanie papieza jako temat skeczu, skoro mogli się spodziewac że w panstwie w wiekszosci katolickim zarty na temat papieza przejdą...
  • ~Che
    (2013-03-21 03:25)
    A wiec analizowanie papieskiego pierdu jest elementem walki z fanatyzmem. No to moze w ramach swobodnych zartow z kazdego i wszystkiego, jakis skeczyk o geografii, aspektach wizualnych i raczej przeterminowanych walorach smakowych pochwy mamuni Abelarda? A moze w rodzince Gizy znajdzie sie jakis zabawny matol po porazeniu mozgowym, ktory tak smiesznie wymachuje lapkami, steka i sie slini? A moze kuzynka z Alzheimerem, Parkinsonem czy chocby AIDS lub po Heine Medina? Wodoglowie u wujka Jaska? Boki zrywac! A moze choc ciotce Heli wycieli jelito grube i robi malowniczo pod siebie? Co sie bedziemy obcinac? Prawdziwa cnota wszak krytyk sie nie boi. A moze dziewczyna wesolego Abelarda ma owsiki, tasiemca, gronkowca lub chociaz raka macicy? Guz na czlonku Giza, lapiecie? Toz to kupa smiechu, az popierdziec sie mozna z tej radochy. Albo jeszcze lepiej - Giza wyglada jak skrzyzowanie gorala z Synaju z wielbladem. Az sie prosi o wesole skojarzenia fizjologiczne-zoologiczne, z domieszka analu. No wiec co, Giza, z tym tabu? Stajesz - komediancie - w szranki, czy posrywasz na rzadko ze strachu? Przeciez tak lubisz walic po bandzie i zagladac ludziom w kiche stolcowa...
  • ~Max
    (2013-03-20 21:51)
    A może tak coś o Islamie? Chyba nie bo araby mogą się odegrać.
    Odwagi starczy tylko na tych co nie oddają.
    Odważny ten Abelard- niczym Wojewódzki
  • ~fan
    (2013-03-20 18:10)
    Giza na pewno mówi prawdę że nie boi się żadnego tabu. W jego dorobku można znaleźć wiele równie obscenicznych, antysemickich żartów, zaraz poszukam, ...
    Obs, jeszcze nie znalazłem. Ciągle szukam
  • ~ajax
    (2013-03-20 15:32)
    No to czekam na skecze o fanatyzmie muzułmańskim z niecierpliwością i może na jakiś skecz parodiujący Kupę Wojewódzkiego też.
  • ~-
    (2013-03-20 15:23)
    Jak się patrzy na dwóch takich debili ,to nie wiadomo czy im współczuć, śmiać się, czy płakać .
  • ~Obiektywna
    (2013-03-20 13:38)
    Koncówka miała być :skoro mogli się spodziewac że w panstwie w wiekszosci katolickim zarty na temat papieza nie przejdą..
  • ~zaza
    (2013-05-28 15:46)
    co za DUPKI to pisały?!

Może zainteresować Cię też: