Każdy odcinek będzie poświęcony innej, opartej na faktach zbrodni, która wydawała się przypadkową, tragiczną śmiercią. W rzeczywistości zaś zabójca zaliczał się do grona najbliższych ofiary – był jej ojcem, matką, mężem, najlepszym przyjacielem lub kochankiem. Morderca posuwał się do zabójstwa najukochańszej osoby dla osiągnięcia osobistego zysku – popełniając tak zwaną "zbrodnię prywatną". Premierowe odcinki w poniedziałki o 21:30 i 22:00 od 1 kwietnia.

Reklama

W cyklu widzowie poznają rodziny pogrążone w żałobie, usłyszą ich pełne emocji, łez i bólu relacje ze śledztwa i postępowania przed sądem. Dzięki zaangażowaniu policjantów przedstawione zostaną także szczegóły popełnionej zbrodni, a poprzez weryfikację wszelkich hipotez przez prokuratorów, ustalone zostaną najważniejsze fakty. W każdym odcinku psycholog policyjny i ekspert CI Polsat, Jan Gołębiowski zaprezentuje portret psychologiczny i odsłoni ciemne zakamarki umysłu mordercy.

W produkcji "Polskie prywatne zbrodnie" widzowie zobaczą między innymi historie czternastolatki zgwałconej i zamordowanej przez własnego kuzyna w drodze do szkoły; męża, który spowodował wypadek samochodowy z udziałem żony w celu wyłudzenia odszkodowania; żonę, która przyrządziła mężowi zatrute kanapki do pracy; chłopaka, który udusił swoją dziewczynę, bo szantażowała go, że jest w ciąży; czy też męża, który wstrzyknął strzykawką truciznę żonie w czasie snu.

Serial został nakręcony w ciągu 6 miesięcy w 10 miejscowościach w 7 województwach - od Olsztyna na północy po Biały Dunajec niedaleko Zakopanego.