Holland dla dziennik.pl: Polską historią warto byłoby potrząsnąć

| Aktualizacja:

Najnowsze dzieło Agnieszki Holland, film "Gorejący krzew" opowiada o samospaleniu czeskiego studenta Jana Palacha i nastrojach społecznych, jakie wywołała jego radykalna forma protestu przeciwko inwazji sił Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W rozmowie z portalem dziennik.pl, reżyserka zdradziła, jak odbierała czyn Palacha, będąc w tamtym okresie studentką praskiego uniwersytetu i dlaczego jej zdaniem, taką historią nie byłaby zainteresowana polska telewizja publiczna .

wróć do artykułu
  • ~Faraon
    (2013-03-03 04:05)
    Jakie suko ty masz obywatelstwo???. Jestes specjalistka od historii Czech, Polski ???. Moze zaczniesz poprawiac historykow Normana Davisa i innych.Oni juz sie nie moga doczekac polemiki i ,,wstrzasania,, Jestes miernota zerujaca gdzie sie da i na kim sie da. Za pare lat wstrzasna twoja tozsamoscia i rozlicza pare pokolen wstecz.
  • ~janek344
    (2013-03-03 08:30)
    Pani Holland chociaż nie jest historykiem ma dobre patriotyczne widzenie polskiej przeszłości.Są czy raczej były wydarzenia,od początku zafałsazowane dla opinii publicznej . Zakłamywanie było niekiedy potrzebne, by nie załamywać serc ale obecnie, gdy mamy wolnośc należy zmienić niektóre oceny. Przykłady: powstanie listopadowe, (może i,styczniowe) stan wojenny ,, wojna 1939 r,.kapitalizm XIX wieku i inne.Także lata 1945-1956.
  • ~Aramejczyk
    (2013-03-02 18:02)
    Można też POtrząsnąć historią Żydów w Polsce i to podziała sprawie odbrązowień dużo lepiej.
    Tak tylko powtórzę:
    Kto chce wróżyć przyszłość Polsce, niech zamiast stawiać kabałe zapozna się z historią upadku Kannanejczyków. Ta historia powinna nas bardzo duzo nauczyć.
  • ~taka prawda
    (2013-03-03 18:04)
    Pani Holland ..Historia ma to do siebie ze tacy jak pani moga tej Pani Historii SKOCZYC!
    Natomias ja zaproponuje: niech pani potrząsnie swoja coreczka, moze jeszcze ja zdola pani uratuje.
  • ~tutejszy
    (2013-03-01 23:34)
    Jedź już w końcu do Aj aj viwu i daj nam święty spokój, " rezyserko " od siedmiu boleści.
  • ~odczep soę
    (2013-03-02 12:26)
    np. dziś nazywanych żołnierzami wyklętymi
  • ~Historia kopnie Holland w zadek!
    (2013-03-05 09:27)
    A jakim to autorytetem jest ta Holland skoro nawet córki nie potrafiła wychować na normalnego człowieka...
  • ~mordka
    (2013-03-06 21:38)
    aj waj,co Pani powie ?
  • ~-
    (2013-03-06 22:40)
    spadaj babinko
  • ~munia
    (2013-03-08 12:57)
    Bardzo przykre jest wysłuchiwanie tych bredni tej [pani ] .Ona za często zabiera głos w sprawie naszej [Polskiej] historii .Dlaczego o jej wypocinach ciągle głośno ''Głośno''.Aktorzy którzy u niej grają ,powinni się Wstydzić
  • ~ciekawy
    (2013-08-08 13:49)
    Niedawno pod kancelaria premiera RP Donalda Tuska podpalil sie pewien Polak. Czy rezyser Agnieszka Holland tajze o nim nakreci film, czy tez bedzie tylko potrzasac sobie polska historia ?
  • ~TAKA PRAWDA
    (2013-03-01 23:38)
    Doi publiczną kasę na te swoje filmidła, na które pies z kulawą nogą nie chodzi.
  • ~Rol nick
    (2013-03-01 23:24)
    Zrób babo film o Izaaku Stolzmanie.
  • ~ola
    (2013-03-01 16:22)
    Tam komuniści mordowali Polaków.

    To dobry tema do następnego filmu. Wprewdzie troche moze uderzuć w pani tatusia. Ale tym skokiem z okna moze go pani zawsze wybielić, lub niech pani poradzi sie sie doswiadczonego PRL-OWSKIEGO REŻYSERA Andrzeja W.
    Życzę sukcesu!
    Mozna tez o lesbijkach z pani córką w roli głównej, synem Kowalskiego i tego drugiego. To byłoby na topie.
    Premier ucieszyłby się!
    Prezydent moze nawet pania by odznaczył!

    WSZYSTKIM POLECAM!
    http://vod.gazetapolska.pl/node/3431?utm_source=niezalezna&utm_medium=ArtY&utm_campaign=vo
  • ~Trza ich rżnąć
    (2013-03-01 17:35)
    Jak mnie nie złapiecie.
  • ~Kielczanin
    (2013-03-01 20:59)
    Pomiot ubecki chce zmieniać naszą historię. Nic się nie zmieniło
  • ~Szewach Weiss
    (2013-03-01 21:02)
    Nawet jeden film jej nie wyszedł. Szkoda tego celuloidu, który zanieczyścił matkę Ziemię. O chlorkach srebra nie mówiąc.
  • ~fdds
    (2013-03-01 21:08)
    ...żydowską też by pasowało ,a oni jak i amerykanie są pełni fantazji .ta baba pewnie chętnie zrobiła by film o "polskich obozach śmierci".
  • ~kiki
    (2013-03-01 21:24)
    PO bolszewicka, przodownica pracy, jak nic.
  • ~Polak
    (2013-03-01 21:24)
    Stefan Michnik, Wolińska, Morel, Róża Luksemburg,...warto potrząsnąć, oj warto.