Holland dla dziennik.pl: Polską historią warto byłoby potrząsnąć

| Aktualizacja:

Najnowsze dzieło Agnieszki Holland, film "Gorejący krzew" opowiada o samospaleniu czeskiego studenta Jana Palacha i nastrojach społecznych, jakie wywołała jego radykalna forma protestu przeciwko inwazji sił Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W rozmowie z portalem dziennik.pl, reżyserka zdradziła, jak odbierała czyn Palacha, będąc w tamtym okresie studentką praskiego uniwersytetu i dlaczego jej zdaniem, taką historią nie byłaby zainteresowana polska telewizja publiczna .

wróć do artykułu
  • ~swtr
    (2013-03-02 18:58)
    wynocha do holandii ...
  • ~jestem romek
    (2013-03-01 17:30)
    Przecież najmniej kompetencji do oceny sztuki mają sami sztukmistrze, co nie ?
    Wypina się taki jeden staruch przed drugiego i zaraz dostaje po stringach i już płacze wniebogłosy ( jak diabli ? ), że gnębiony... a to nie sztuka krytykować innych
  • ~Canuck
    (2013-03-01 20:00)
    A moze potrzasnac historia Izraela? Czy to jednak "tabu"?
    Podziwiam odwage "polskich" tworcow do poruszania drazliwych tematow. A moze inny drazliwy temat do potrzasniecia: " Udzial polskich Zydow w UB po wojnie". No, kto sie odwazy?
  • ~ajax
    (2013-03-01 19:37)
    Czekam, czekam, kiedy to twarzyszka Holland zrobi film o żydach w NKWD i UB mordujących polaków w latach 1944-56!!!
  • ~cholera
    (2013-03-01 19:24)
    Gombrowicz w spódnicy. Córką niech lepiej potrząśnie.
  • ~Cezar
    (2013-03-01 19:23)
    mama,córka ikochanka córki,PO samej głowie nie można poznać,czy to kobiety ,cz y mężczyżni,trzeba odsłonić w ich przypadku,bardzo grzeszne krocze,ewentualnie badanie DNA-wykonac,fajna zakłamana rodzinka,curuś,chłopo-baba,chowa sie za mamusią babo-chłopem,najgorzej ma ta robiąca za kobietę,gdy sa jakieś niepowodzenia ,dostaje od nich -słownego,fizycznego plaskacza,ale czego się nie robi dlaa pieniędzy.
  • ~FRANKENSTEIN
    (2013-03-01 19:15)
    Tak Pani Agnieszko , czekam z utęsknieniem na Pani bardzo wnikliwy film
    o działalności Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w latach 1946-56.
    O tym jak jego kierownictwo pełne nienawiści do Polaków kontynuowało
    działalność geheime staatspolizei.
  • ~zbig
    (2013-03-01 19:00)
    Polską historią nie trzeba potrząsać,I tak wszystko jest pomieszane i każdy interpretuje Ją jak mu wygodnie.Tycz się to Przedwojnia ,Wojny czy np tzw Żołnierze Wyklęci w części zwykli bandyci.
  • ~PO-ski smrod
    (2013-03-01 18:43)
    holand srali muchy bedzie wiosna ,oto twoje cale kredo w filmach ,a co ja z t6ego bede miec
  • ~ustalmy fakty
    (2013-03-01 18:22)
    re ~gbntyjt2013-03-01 17:34
    a córeczka wnusiami obdarzy, czy też nie?
    ---
    tylko to cię interesuje ?
    bardzo masz zawężony krąg zainteresowań
  • ~Wystarczy
    (2013-03-01 18:17)
    Kogo interesują wypociny tej nieudanej reżyserki i matki.
  • ~pis -toys
    (2013-03-01 18:11)
    Idą sobie geje po torach i jeden mówi do drugiego.
    -Patrz tam. Pociąg !
    - Sam se pociąg...
  • ~Max
    (2013-03-01 17:46)
    Holland wysłać do Holandii, a Janickiego do Moskwy.
  • ~Bleejk
    (2013-03-01 17:45)
    ZGADZAM SIĘ !!! PATOLOGIA KWITNIE NA DOBRE I JESZCZE ZA TEN SYF KAŻĄ PŁACIĆ ABONAMENT. A CO Z TYMI WIDZAMI CO NIE OGLĄDAJĄ PATOLOGII "M" JAK MASAKRA I INNYCH MÓZGO TRZEPÓW !!! NIE BĘDĘ PŁACIŁ ZA COŚ CZEGO NIE OGLĄDAM A CO MI SIĘ WCISKA NA SIŁĘ !!!
  • ~gbntyjt
    (2013-03-01 17:34)
    a córeczka wnusiami obdarzy, czy też nie?
  • ~JKa
    (2013-03-01 17:31)
    Pani Holand jest wspaniala kobieta i patriotka, odczepcie sie od nie katolo-faszysci,
    nie jestescie lepsi od psow z NSDAP.
  • ~Cesar i spoo
    (2013-03-01 17:28)
    Ogladam TV Trwam i na forum Sram.
  • ~Bambo
    (2013-03-01 20:18)
    W tych dyskusjach nic dodać i nic ująć, (choć są i brednie) - walka środowiska z którego pochodzi ta pani specjalnie ją wystawiła na front - bo ci co wyjechali teraz wracają i są Polakami? Czemu, czemu - czemu nie ma nic o środowisku rządzących i szaraków tej pani, PROSZĘ ZROBIĆ FILM rzetelnego przedstawienia tych wszystkich co chcieli zrobić z POLSKI Jude.Polonię.
  • ~wielebny
    (2013-03-01 15:54)
    Taka była wierna POdczerwieni a tu pstyczek w nos dla Córeczki i mamuśki
  • ~Lila