Holland dla dziennik.pl: Polską historią warto byłoby potrząsnąć

| Aktualizacja:

Najnowsze dzieło Agnieszki Holland, film "Gorejący krzew" opowiada o samospaleniu czeskiego studenta Jana Palacha i nastrojach społecznych, jakie wywołała jego radykalna forma protestu przeciwko inwazji sił Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W rozmowie z portalem dziennik.pl, reżyserka zdradziła, jak odbierała czyn Palacha, będąc w tamtym okresie studentką praskiego uniwersytetu i dlaczego jej zdaniem, taką historią nie byłaby zainteresowana polska telewizja publiczna .

wróć do artykułu
  • ~dr.Tworek
    (2013-12-30 18:41)
    TAK,TAK POTRZĄŚNIJ A POTEM ZJEŻDŻAJ DO IZRAELA!
  • ~ciekawy
    (2013-08-08 13:49)
    Niedawno pod kancelaria premiera RP Donalda Tuska podpalil sie pewien Polak. Czy rezyser Agnieszka Holland tajze o nim nakreci film, czy tez bedzie tylko potrzasac sobie polska historia ?
  • ~munia
    (2013-03-08 12:57)
    Bardzo przykre jest wysłuchiwanie tych bredni tej [pani ] .Ona za często zabiera głos w sprawie naszej [Polskiej] historii .Dlaczego o jej wypocinach ciągle głośno ''Głośno''.Aktorzy którzy u niej grają ,powinni się Wstydzić
  • ~-
    (2013-03-06 22:40)
    spadaj babinko
  • ~mordka
    (2013-03-06 21:38)
    aj waj,co Pani powie ?
  • ~Historia kopnie Holland w zadek!
    (2013-03-05 09:27)
    A jakim to autorytetem jest ta Holland skoro nawet córki nie potrafiła wychować na normalnego człowieka...
  • ~taka prawda
    (2013-03-03 18:04)
    Pani Holland ..Historia ma to do siebie ze tacy jak pani moga tej Pani Historii SKOCZYC!
    Natomias ja zaproponuje: niech pani potrząsnie swoja coreczka, moze jeszcze ja zdola pani uratuje.
  • ~MANNEKEN PIS sie spisial na wiosne
    (2013-03-03 12:58)
    Holland do Holandii !!! Jeśli to jeszcze jest Holandia. I jeszcze : Syjoniści do Syjamu.
    Pani Holland manipuluje dla swojej wygody i lepszego życia na świeczniku. Manipuluje przeszłością i teraźniejszością. A Polska nie zmusza już obcych do bycia Polakami, nie przykuwa już do Polski, jak w PRL-u, nie szantażuje i nikt, kto czuje się obco, czy faktycznie jest już (czy znowu) obcy, nie musi tu mieszkać, żyć, tym bardziej nie musi pchać się na świecznik. Minęły czasy, kiedy np. w Ministerstwie Sprawiedliwości najczęściej rozmawiało się w nazwijmy to "obcym języku". Droga wolna - zawsze można poszukać lepszego kraju, jak np. Gross. Może wreszcie trzeba odkryć i nazwać prawdziwie własne korzenie ? Pytanie, czy Holandia albo USA będą z tego powodu zachwycone ? Ale to mnie też nie obchodzi.
  • ~Genitaliusz
    (2013-03-03 09:31)
    Kiedy nakręci pani film o mordowaniu Polaków przez UB-żydów ?
  • ~janek344
    (2013-03-03 08:30)
    Pani Holland chociaż nie jest historykiem ma dobre patriotyczne widzenie polskiej przeszłości.Są czy raczej były wydarzenia,od początku zafałsazowane dla opinii publicznej . Zakłamywanie było niekiedy potrzebne, by nie załamywać serc ale obecnie, gdy mamy wolnośc należy zmienić niektóre oceny. Przykłady: powstanie listopadowe, (może i,styczniowe) stan wojenny ,, wojna 1939 r,.kapitalizm XIX wieku i inne.Także lata 1945-1956.
  • ~Faraon
    (2013-03-03 04:05)
    Jakie suko ty masz obywatelstwo???. Jestes specjalistka od historii Czech, Polski ???. Moze zaczniesz poprawiac historykow Normana Davisa i innych.Oni juz sie nie moga doczekac polemiki i ,,wstrzasania,, Jestes miernota zerujaca gdzie sie da i na kim sie da. Za pare lat wstrzasna twoja tozsamoscia i rozlicza pare pokolen wstecz.
  • ~Adam M
    (2013-03-02 23:59)
    Wolał bym aby Pani zajęła się historią swojego kraju a od Polski niech się Pani odczepi. Bardzo proszę
  • ~Juliusz
    (2013-03-02 23:17)
    A kiedy nakręci Pani praWDZIWY HISTORYCZNIE FILM O MORDOWANIU POLSKICH PATRIOTÓW PO DRUGIEJ WOJNIE?tTEMAT CZEKA!Warto by odkłamać kawałek !historii
  • ~swtr
    (2013-03-02 18:58)
    wynocha do holandii ...
  • ~ale kibuc
    (2013-03-02 18:40)
    Grabicie sobie, grabicie, Pasikowskie, Hollandy, Grossy...
    Jak sobie wygrabicie tak sobie POzagrabiacie. Kiedy wiosna wstrząśnie zieloną wyspą, tak lemingi z hipoteką i komornikiem na karku wstrząsną waszą naiwnoscią.

    Polacy nie dadzą się wam wstrząsnąć jak Palestyńczycy wam się dali na BW. Porzuccie nadzieję.
  • ~historyk
    (2013-03-02 18:17)
    No to zacznijmy potrząsać tą historią i poczekajmy jakie owoce zaczną spadać wiedząc, że najpierw spadają te robaczywe
  • ~smirk
    (2013-03-02 18:08)
    A moze ta pani " potrzasnie " najpierw historia SWOJEGO narodu ? - posprzata brudy we WLASNYM domu ! A dopiero potem mozemy z nia porozmawiac o historii POLSKIEGO NARODU !!!1
    ps. ta pani Holland jest taka odwazna i bezkompromisowa , czekam wiec na odkrywcze dzielo o historii jej przodkow !
  • ~hanka
    (2013-03-02 18:04)
    potrzasnac to by nalezalo nasza klnematografia,totalna kleska,bogoojczyzniana,nieszczesna i nuuudna
  • ~Aramejczyk
    (2013-03-02 18:02)
    Można też POtrząsnąć historią Żydów w Polsce i to podziała sprawie odbrązowień dużo lepiej.
    Tak tylko powtórzę:
    Kto chce wróżyć przyszłość Polsce, niech zamiast stawiać kabałe zapozna się z historią upadku Kannanejczyków. Ta historia powinna nas bardzo duzo nauczyć.
  • ~PEJSATY PARCH
    (2013-03-02 16:18)
    precz od Polskiej historii brudne łapska wkładaj historię syjonizmu i stalinizmu