Nowy cykl publicystyczny Hanna Lis będzie prowadziła wymiennie z dziennikarką radiową Ewą Wanat. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, "Kobiecy punkt widzenia" będzie prezentował rozmowy z liderkami opinii, kobietami polityki, biznesu, sztuki, działaczkami społecznymi, artystkami i ekspertkami. Każda rozmowa potrwa ok. 7-10 minut i będzie nadawana ze studia "Pytania na śniadanie" w paśmie między 8.00 a 8.45.

Reklama

Poprzez ten cykl chcemy zmienić sytuację, w której tylko mężczyźni są ekspertami w objaśnianiu otaczającej nas rzeczywistości. Mam do tego projektu autorskie podejście. To mają być poważne, merytoryczne rozmowy. Nie interesują mnie plotki czy sensacje, którymi karmią się tabloidy. Zależy mi na wymianie poglądów. Wiele spraw i tematów rozgrywających się na naszych oczach wydaje się oczywistych. Tymczasem chciałabym, aby moimi gośćmi były osoby, które pochylą się nad danym wątkiem i dogłębnie go przemyślą. Nie interesują mnie ludzie rzucający złotymi myślami i powielający schematy. - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat.

"Kobiecy punkt widzenia" pojawi się w odświeżonej odsłonie "Pytania na śniadanie", która zagości na antenie TVP2 już we wrześniu.