W jesiennej ramówce kanału zostaną zaprezentowane nowe seriale, które odsłonią kulisy szokujących przestępstw oraz wyjaśnią tajemnice skrywane przez zwykłych ludzi. W cyklu „Ukryte oblicza zbrodni”, nadawanym w dni powszednie o 22:00 od 3 września, znajdą się takie produkcje jak „Zło z bliska”, „Urodzeni, by zabijać?”, „Diabeł w moim domu”, „Grzechy i sekrety” oraz „Podmiejski koszmar”.

Reklama

Mirosław Baka, komentując swój udział w kampanii, powiedział: Całe życie sprzeciwiałem się przemocy. Niemniej przez lata mojej aktorskiej kariery byłem i jestem przez wielu widzów kojarzony z rolami tzw. czarnych charakterów bądź twardych facetów stojących po słusznej stronie prawa. Z bliska 50 ról w filmach fabularnych i kilkunastu seriali – niemal jedna trzecia to filmy o charakterze sensacyjno-kryminalnym. Zagadki kryminalne, zbrodnia, sensacja, przestępcy i stróże prawa – to tematy, które w filmie i telewizji są mi szczególnie bliskie. Moja współpraca z Crime & Investigation Network POLSAT wydaje się więc naturalną koleją rzeczy.

Poszukując twarzy sezonu chciałam znaleźć aktora, który w swojej dotychczasowej karierze wcielał się zarówno w role morderców, jak i tych, którzy ich ścigają – powiedziała Agnieszka Lesiewicz, reżyser klipów. Kiedy zobaczyłam Mirosława w kultowej roli w „Krótkim filmie o zabijaniu” Kieślowskiego, a później w roli komisarza w popularnym serialu kryminalnym, wiedziałam, że doskonale będzie się nadawał do naszego projektu.