Kabaretobranie 2012, czyli 4. Zielonogórską Noc Kabaretową w Polsacie poprowadzi Krzysztof Ibisz. Prezenter opowiedział "Faktowi", jakie emocje towarzyszą mu przed występem.

Reklama

Bardzo się cieszę na ten niezwykły wieczór, choć w tej chwili jeszcze za bardzo nie myślę o pracy, bo jestem z synami na wakacjach, na pięknych Mazurach – śmieje się Ibisz i dodaje: – Program na żywo to dla prowadzącego zawsze największa frajda. W zeszłym roku debiutowałem podczas Nocy Kabaretowej w Mrągowie, więc tegoroczne widowisko będzie dla mnie powrotem do tej formuły. Ale tak naprawdę to nie o mnie chodzi, a o kabarety, które zaprezentują bardzo wysoki poziom. Jestem pewny, że ta noc będzie wyjątkowa. Uwielbiam stylistykę kabaretową. Interakcja między kabaretami a publicznością jest czymś niesamowitym, choć miernikiem sukcesu jest to, czy będzie śmiesznie, a u nas oczywiście będzie. Na polskiej scenie kabaretowej brakuje kobiet, a u nas kobiety będą silnie reprezentowane i to z bardzo dobrymi skeczami. To będzie zupełnie nowa jakość. Bardzo się cieszę! – podsumowuje.

Marcin Kokolus/Newspix.pl

Podczas Zielonogórskiej Nocy Kababretowej na scenie wystąpią m.in.: Artur Andrus, Grzegorz Halama, Piotr Bałtroczyk, Krzysztof Daukszewicz oraz panie z kabaretu Słoiczek po cukrze. Tematem przewodnim wieczoru będzie „Polska w budowie”.

Z kolei TVP 2 przygotowała Kabaretowe Wakacje z Duchami. Horror Travel. Na ruinach zamku w Krzyżtoporze pojawią się: Łowcy.B, Formacja Chatelet, Kabaret Skeczów Męczących, Andrzej Poniedzielski i Kabaret Nowaki. Artyści zapowiedzieli, że skecze, które zaprezentują będą pełne grozy i czarnego humoru. Horror Travel to nazwa biura podróży, które przygotowało dla publiczności upiorną ofertę w myśl zasady: za wakacje płacisz raz, a pamiętasz do końca życia.

>>>Czytaj także: Polski gwiazdor na wakacjach. Plaża, wino i... Sam zobacz!