"Casting to duże wyzwanie. Nie chcemy zdeptać marzeń tych ludzi" - powiedział PAP Life Bartosz Łabęcki, reżyser programu. "Wybieramy osoby, które pasują do formuły programu, mają talent. Innym musielismy podziękować. To jest bardzo trudne. Sam fakt, że tutaj przyszli to już jest odwaga!" - dodał.

Reklama

W drugiej edycji "Bitwy na głosy" w drużynie Natalii Kukulskiej wystąpił Piotruś,a w grupie Edyty Górniak Hania. Na pytanie o udział dzieci w programie reżyser odpowiadał: "Nie wykluczamy takiej ewentualności, ale nie chcemy stawać na drodze do nauki i ich rozwoju. Nie chcemy zabierać im wiele czasu, a ten program wymaga dużego poświęcenia, nie tylko dzieci, ale i rodziców. Jeżeli wybieramy bardzo młode osoby, tomówimy o absolutnych perełkach".

Na eliminacje zgłosiło się wiele osób. Studenci, uczniowie, wokaliści, pielęgniarki, architekci i historycy. Wielu ze startujących ma już za sobą udział w różnych programach muzycznych i pewne doświadczenie sceniczne. Tak jak Marcin Szczurski - student dwóch fakultetów, który ma wykształcenie operowe, gra w grupie rockowej i występuje w zespole pieśni i tańca.

"Brałem już udział w castingach do programów +Jaka to melodia+ i +Tak to leciało+. Z powodzeniem, bo w nich wystąpiłem. Gram w zespole rockowym i w zespole pieśni i tańca. Studiuję na SGH i UW. Na razie gram amatorsko. Aby zająć się profesjonalnym śpiewaniem musiałbym przerwać naukę" - opowiadał PAP Life Szczurski. Zarobił już pierwsze pieniądze z grania muzyki. "Mamy plany, wspólnie z kolegami, aby zająć się zawodowo śpiewaniem" - dodał.

W gronie osób oczekujących na rejstrację do programu byli także debiutanci. Anna Kozłowska z Ciechanowa jest pierwszy raz na castingu. "Wzięłam udział w lokalnym przeglądzie wokalistów Gama 2012. W jury był między innymi Szymon Wydra. Zdobyłam wyróżnienie. Nagrodą było nagranie płyty. Niedługo wystąpię przed koncertem Dody w Ciechanowcu. Mam nadzieję, że na castingu osoby mnie oceniające nie będą zbyt surowe" - opowiadała o swoich doświadczeniach.

Reklama

Skład kolejnych drużyn będzie kompletowany już niedługo: 28 lipca Liber wybierze swoją finałową 16tkę w podopoznańskich Obornikach. 31 lipca skład swojej grupy skompletuje w Lublinie Piasek. 22 sierpnia w Lublinie odbędzie się casting z udziałem Beaty Kozidrak.(PAP Life)

mog/ zig/