Fragmenty wywiadu z RHCP na antenie rebel:tv będzie można zobaczyć w ramach Rock Superstars Weekend, w dniach 13-15 lipca. W trakcie ponad godzinnej rozmowy członkowie RHCP opowiedzą m.in. o początkach wspólnego grania w latach 80-tych i ogromnym wpływie, jaki na zespół miała przyjaźń z Brendanem Mullenem. Widzowie stacji usłyszą także w jaki sposób doszło do współpracy z nowym gitarzystą, Joshem Klinghofferem.

Reklama

Mieliśmy doświadczenie z odlotowymi gitarzystami w przeszłości i staraliśmy się załatać lukę. Myśleliśmy: „kogo lubimy, komu ufamy i w kogo wierzymy?” Naprawdę był tylko jeden człowiek, który miał to wszystko – mówi Anthony Kiedis. – Josh jest fantastycznym, różnorodnym muzykiem i fajnym facetem – dodaje Chad Smith.

Członkowie RHCP zdradzą także, jak zmiana składu wpłynęła na proces powstawania albumu „I’m With You”. - Josh przyszedł z dużą ilością muzyki, o której myślał od jakiegoś czasu. My na to spojrzeliśmy i wykorzystaliśmy co tylko mogliśmy. To było dość podobne do naszego normalnego procesu, polegającego na dopasowywaniu i odkrywaniu. (…) Większość tej muzyki pochodzi z sesji jamowych. – mówi Kiedis. – Jeśli wsadzisz do małego pokoju czterech facetów, którzy codziennie przez rok będą pisać muzykę, to pewnie prawda w końcu wyjdzie na jaw – dodaje frontman grupy.

Fragmenty wywiadu z Red Hit Chili Peppers będzie można także zobaczyć na antenie 4fun.tv w paśmie Hit Me 16, 17 i 18 lipca.

Media
Media