Ceremonia wręczenia nagród amerykańskiego magazynu muzycznego „Billboard” odbyła się w maju w Las Vegas po raz dwudziesty. Wśród zwycięzców gali znalazła się Adele, która wygrała w aż dwunastu kategoriach, m.in. najlepszy artysta, najlepsza płyta pop oraz artysta, który sprzedał najwięcej mp3. Sukces odniósł również duet LMFAO, który otrzymał statuetki m.in. jako najlepszy zespół oraz za piosenkę roku. Specjalne wyróżnienia przyznano Steviemu Wonderowi, Whitney Houston (nagrodę w jej imieniu odebrała córka gwiazdy, Bobbi Kristina Brown) oraz Taylor Swift.

Reklama
HBO

Podczas koncertu wystąpili także inny artyści – m.in. wielka trójca pop-r&b, czyli Chris Brown, Usher i Justin Bieber. Akcentem hiphopowym był występ Goodie Mob zakończony hołdem dla MCA, zmarłego niedawno członka Beastie Boys. Cześć oddano także Whitney Houston. Punktem kulminacyjnym programu było przyznanie drugiej w historii imprezy Icon Award. Tytuł Ikony Billboardu otrzymał Stevie Wonder, który wystąpił w duecie z Alicią Keys.

HBO

Premiera koncertu Billboard Music Awards odbędzie się w sobotę, 7 lipca o godz. 20.45 w HBO2. Powtórki zostaną wyemitowane również w HBO2: 11 lipca o godz. 17.40, 19 lipca o godz. 16.15, 22 lipca o godz. 13.50 oraz 31 lipca o godz. 7.05.