Program "You can dance" zadebiutował w polskiej telewizji w 2007 roku. Od tego czasu stacja TVN wyemitowała już 7 edycji w których wyłoniono 7 zwycięzców wysłanych na warsztaty do Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Triumfatorem 1. edycji tanecznego show był Maciej "Gleba" Florek. Po nim zwyciężali Artur Cieciórski, Wioletta Fiuk, Anna Kapera, Jakub Jóźwiak i Dominik Olechowski. W ostatniej, 7. odsłonie programu najlepszy okazał się Brian Poniatowski.

W "You can dance. Po prostu tańcz" dość często dochodziło do zmian w jury, choć dwa nazwiska pozostają niezmienne. Od pierwszej edycji show w rolę jurorów wcielają się Michał Piróg i Agustin Egurrola. Najpierw towarzyszyła im Weronika Marczuk, która po aferze korupcyjnej została zastąpiona przez Annę Muchę. Aktorka nie była jednak w stanie porozumieć się z kolegami i na skutek licznych konfliktów pożegnała się z programem. W ostatnich dwóch edycjach, w jury zasiadła więc Kinga Rusin, która wcześniej pełniła rolę prowadzącej program. Od czasu jej awansu na fotel jurorki, gospodynią show jest Patricia Kazadi.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, 7. edycja "You can dance" gromadziła przed telewizorami średnio 2,55 mln widzów, czyli nieco mniej, niż emitowana rok wcześniej 6. odsłona show. Mimo spadku oglądalności, stacja TVN w trakcie emisji programu zachowała pozycję lidera rynku.

Z informacji podanych przez wirtualnemedia.pl wynika także, że prawdopodobnie, wiosną 2013 roku TVN wyemituje kolejną edycję "You can dance". Na tą chwilę jednak nie zapadły ostateczne decyzje w tej sprawie.