49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu otwiera specjalny show, wypełniony przebojami lat 60. - „Szalone lata 60!”. Koncert poprowadzi Wojciech Mann wraz z synem – Marcinem.

Reklama

W drugim koncercie pt. „Kora, Trójka i Debiuty – 30. urodziny Listy Przebojów” wystąpią debiutanci, których wyłoniła radiowa Trójka. Będą to młodzi, zdolni i rokujący artyści, którzy fonograficznie już zaistnieli na polskim rynku muzycznym. Dołączy do nich tradycyjnie zwycięzca przeglądu talentów miasta Opole. Z okazji 30-lecia „Listy Przebojów Trójki” artyści koncertu, na potrzeby opolskich debiutów, przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście. Koncert prowadzony będzie przez – radiowe legendy – Marka Niedźwieckiego i Artura Andrusa. Ze specjalnym mini-recitalem wystąpi Kora, której piosenka pojawiła się w pierwszym, historycznym notowaniu Trójki.

Trzecim koncertem podczas pierwszego dnia Festiwalu będzie wyjątkowy przegląd piosenek legendy muzyki rockowej – Kazika Staszewskiego, który po raz pierwszy wystąpi na Festiwalu w Opolu. „KULTowePRZEBOJE” to recital największych przebojów Kultu, które zapisały się w świadomości wszystkich i które nazywane są „kultowymi” z uwagi na ich ponadczasowość.

Koncertem otwierającym dzień drugi Festiwalu będą „SuperPremiery”. To muzyczne widowisko wypełnią nowe przebojowe kompozycje popularnych gwiazd. W koncercie usłyszymy nowe piosenki, ale prezentowane już, w tym roku, w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych, a także w Internecie. Koncert poprowadzą trzy piękne kobiety: Anna Czartoryska, Halinka Mlynkova i Anna Dereszowska.

SuperJedynki” to koncert i plebiscyt wzbudzający, co roku duże zainteresowanie. W tym roku popularne polskie gwiazdy walczą o laur w pięciu kategoriach: SuperArtysta, SuperArtystka, SuperPrzebój, SuperZespół, SuperAlbum. W koncercie zobaczymy artystów, którzy zostali wybrani głosami: widzów TVP1, słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia i czytelników Super Expressu oraz internautów. Koncert poprowadzą: Artur Orzech, Radzimir Dębski, Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Tegoroczny - 49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zamknie niepowtarzalne widowisko pt. „Kabaret-TYM i SuperTeam”. Specjalnie na Festiwal Stanisław Tym przygotuje program kabaretowy składający się ze skeczy i piosenek, które znają i rozpoznają wszyscy. Koncert ten uświetnią wybitni goście m.in.: Janusz Gajos, Krystyna Janda, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski.

Oto program całego festiwalu:

DZIEŃ PIERWSZY – piątek, 1 czerwca 2012 r.

Szalone lata 60!
Godz. 20:20
Prowadzenie: Wojciech Mann i Marcin Mann
Reżyseria: Leszek Kumański


Kora, Trójka i Debiuty – 30. urodziny Listy Przebojów
Godz. 21:30
Prowadzenie: Marek Niedźwiecki i Artur Andrus
Reżyseria: Beata Harasimowicz i Zuzanna Dobrucka-Mendyk


KULTowePRZEBOJE
Godz. 22:45
Reżyseria: Leszek Kumański

DZIEŃ DRUGI – sobota, 2 czerwca 2012 r.

SuperPremiery
Godz. 20:25
Prowadzenie: Anna Czartoryska, Halina Mlynkova, Anna Dereszowska
Reżyseria: Marek Bik


SuperJedynki
Godz. 21:40
Prowadzenie: Artur Orzech, Radzimir Dębski, Maria Szabłowska i Paweł Sztompke
Reżyseria: Marek Bik


Kabaret-TYM i SuperTeam
Godz. 23:15
Reżyseria: Stanisław Tym

Reklama