Widzowie Telewizji Polskiej zobaczą przedstawienie w TVP1, TVP HD, w Internecie na stronie www.dailysoup.tvp.pl oraz na urządzeniach mobilnych.

Reklama

Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji spektakl zostanie zrealizowany w modelu Second Screen. Niezwykłość tej innowacji polega na większej interakcji widza z tym, co dzieje się na ekranie. Widz oglądający "Daily Soup" za pomocą laptopa, tabletu czy też smartfona, nie przerywając spektaklu, będzie mógł śledzić obraz jednej z czerech kamer. Tym samym obraz z urządzeń mobilnych będzie uzupełnieniem tego w jakości HD.

Za pomocą jednego kliknięcia internauci i widzowie oglądający spektakl na urządzeniach mobilnych będą mieli szansę zmienić plan oraz kamerę, z której chcą oglądać daną scenę. Tu widz będzie nie tylko odbiorcą, ale i reżyserem swojego „własnego” spektaklu.

To nie koniec niestandardowych rozwiązań – w trakcie transmisji wirtualni widzowie dzięki rozwiązaniu Quad - będą mogli obejrzeć spektakl jednocześnie ze wszystkich czterech kamer.

"Daily Soup" to kolejna sztuka transmitowana na żywo w Teatrze TV. Poprzednie realizacje: „Boska!”, „Skarpetki, opus 124” i „Szkoła żon” gromadziły przed ekranami telewizorów, komputerów i innych przenośnych urządzeń ponad milionową publiczność. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów i sympatyków poniedziałkowych spektakli, Telewizja Polska tym razem pokaże sztukę z Teatru Narodowego w Warszawie.

Daily Soup” autorstwa Amanity Muskarii (sióstr Gabrieli i Moniki Muskały) to metaforyczny obraz toksycznej, trzypokoleniowej rodziny. Niezabliźnione rany z przeszłości, lęki, kompleksy i emocjonalne szantaże, samotność i tajemnice tworzą właściwą treść życia codziennego bohaterów sztuki. „Daily Soup” jest swoistym studium polskiej rodziny, miejscami zabawne, ironiczne, groteskowe, ale i tragiczne w swoim wymiarze.

Wybitne role znakomitych aktorów: Danuty Szaflarskiej i Janusza Gajosa są wielkim atutem tego spektaklu.