Po raz czwarty Polsat będzie poszukiwał najbardziej muzycznie uzdolnionych ludzi w Polsce. Ciekawych osobowości, wokalistów, instrumentalistów, zespołów, beatboxerów grających wszystkie rodzaje muzyki stacja będzie szukać podczas 4 weekendowych przesłuchań. W tych samych miastach szanse pokazania się będą mieli ludzie uzdolnieni tanecznie.

Reklama

Stacja będzie szukać wszystkich tańczących, od tańca nowoczesnego, przez klasyczny i tańce towarzyskie aż do ludowego, tańczących indywidualnie w parach i w zespołach. W precastingach wykonawców oceniać będą twórcy i producenci obu programów. Najlepsi będą mieli szanse pokazania się w odcinkach castingowych rejestrowanych w Warszawie już z udziałem jurorów programów.

"Tylko taniec" powstaje na licencji programu "Got to dance" – premiera show miała miejsce na brytyjskim kanale - Sky One w grudniu 2009 roku. Dystrybutorem formatu jest należąca do Ruperta Murdocha firma Shine International – ta sama, która jest właścicielem licencji formatu "Must be the music", również realizowanego w Telewizji Polsat. Producentem obu programów jest Jan Kępiński.