TVP rezygnuje z kultury. Koniec Teatru Telewizji na żywo

| Aktualizacja:

Zapowiadając wiosenną ramówkę, Telewizja Polska głośno szczyciła się powrotem na wizję Teatru Telewizji. Teraz okazuje się, że spektakle z udziałem największych polskich aktorów znikają z anteny.

wróć do artykułu
  • ~Doris
    (2012-04-19 16:28)
    Dlaczego teatr? Zlikwidować Lisa
  • ~rybak
    (2012-04-20 01:52)
    Polscy artyści mogą dawać dla Polaków operetki, rewie i lekkie komedie.
    Premiery sztuk i oper są dla Polaków zabronione. Programy teatralne mogą podawać nazwiska aktorów, nie wolno ich rozdawać jednak poza teatrem.
    Przy występach artystów polskich nie ma żadnych zastrzeżeń przeciw spłyceniu i erotyzacji programu.
    Należy zabraniać wszelkich produkcji, które przedstawiają żywioł polski.
    Polscy pisarze mogą uprawiać działalność literacką, jednakże [...] należy dołożyć starań, ażeby dopuszczać tylko lekkie powieści o charakterze rozrywkowym, krótkie opowiadania itp. Będą one miały zastosowanie w magazynach, w polskich dziennikach i w czasopismach ilustrowanych.
    Należy pozwalać na polskie produkcje muzyczne, o ile służą one tylko rozrywce. Należy zabraniać koncertów, które wysokim poziomem ich programu mają stanowić dla uczestników przeżycie artystyczne.

    [z instrukcji wydziału propagandy przy Urzędzie Generalnego Gubernatora Hansa Franka, w sprawie polityki kulturalnej (1940)]
  • ~asceta
    (2012-04-23 12:19)
    ... acha, przecież lisy zżarły kasę... na to kasa jest?
  • ~Tusk chce rozwaloic wszystko co polskie
    (2012-04-20 12:26)
    Tusk chce wychowac mlodziez na stado baranow . Chce zabic w nich polskosc , patriotyzm , rodzine , religie , swiadomosc narodowa , historie i jezyk polski.. To ma byc stado baranow - swoista ciemna masa pracujaca dla zagranicznych pracodawcow za marne pieniadze.. swoista klasa niewolnikow 21 wieku. NIE POZWOLMY NA TO !!!
  • ~edr
    (2012-04-20 11:53)
    Teatr na zywo moze nie jest najgorszym pomyslem ale lepszym byloby po prostu przeniesienie przedstawien z teatrow, gdzie sie je wyprodukowalo. Tak robila kiedys TVP Kultura. Koszmarna jest np. widownia podczas tych teatrow na zywo. A co do sytuacji finansowej TVP. Reklamy stanowia w TVP druga pozycje jesli chodzio o czas emisji. Byc moze znana niegospodarnosc i wyrzucanie pieniedzy na bzdury czy tez oczywiste przeplacanie za np.program Lisa powinny sklonic TVP do racjonalnego wydawania.
  • ~pp
    (2012-04-20 09:04)
    Zdejmijcie to, przecież to nieprawda. Od dementi minęła już chyba doba. Kompromitacja!
  • ~Kuszelas
    (2012-04-20 11:04)
    Panie Tusk - gratulacje !!!
  • ~Tadzik z Torunia
    (2012-04-20 08:39)
    Zmniejszyć zarobki tych pseudogwiazd i wtedy będzie trochę pieniędzy na niesienie "misi". I klechów mniej na wizji, bo to nie jest trwam.
  • ~r46
    (2012-04-19 21:58)
    Nie uszanowałaś umarłych w tym.p.prezydenta z małżonka i niech ci się dzieje jak najgorzej.Straciłaś kobieto męża i powinnaś znać ten ból.Ale ty jesteś zimne sucz...o jeżeli chodzi oczywiście oKaczyńskich.
  • ~roenta
    (2012-04-19 18:17)
    Doris ma racie kultura wazniejsza od ...
  • ~ziper
    (2012-04-19 21:54)
    Niech żyje Propaganda Obłupiiania i okłamywania Polaków. Brawo Tusek i reszta bandy, niech produkują mydlaną operę w stylu Big Brother w Belwederze.
  • ~YSKA
    (2012-04-19 20:52)
    OCZYWIŚCIE ...NAJLEPIEJ OGŁUPIAĆ SPOŁECZEŃSTWO--->SERIALAMI Z

    GATUNKI OPERY MYDLANEJ...

    PO CO AMBITNIEJSZE TEMATY ...?

    KULTURA DO WYRZUCENIA...ALE CHAMSKA POLITYKA ...BEZ ZMIAN...!!!
  • ~kataryniarz
    (2012-04-19 20:17)
    Tańce zamiast teatru ... bez gwiazd bo już wszystkie były ! To będzie wysoki poziom polskiej TV !
  • ~Kazik
    (2012-04-19 19:39)
    ALE TO PODOBNO PROWOKACJA, TAK NA TO KLAMSTWO ODPOWIDZIALA RZECZNICZKA TVP, WIEC NAJPIERW SPRAWDZAJCIE INFORMACJE I NIE ZACHOWUJCIE SIE JAK CIEMNA MASA...W MAJU SPEKTAKL Z MOJA UKOCHANA SZAFLARSKA!!
  • ~kingA
    (2012-04-19 19:46)
    BRAWO 'rita'

    NIC DODAC...NIC UJAC!
  • ~rita
    (2012-04-19 18:57)
    Niech przestaną kręcić durne seriale, kretyńskie programy rozrywkowe i niech przestaną płacić pseudo gwiazdom bajońskie kwoty. Niech zwolnią połowę nierobów, którym płacą olbrzymie wynagrodzenia. Wtedy na pewno wystarczy pieniędzy na prawdziwą kulturę i misję, a ludzie zaczną rzetelnie płacić abonament.Czy na tej TVP stoją jacyś kretyni, którzy nie wiedzą o co chodzi?
  • ~mietek
    (2012-04-27 22:02)
    JAROSŁAW przywróć nam Kulturę Wysoką!