Ryszard Rynkowski zaskakuje widzów z odcinka na odcinek. Teraz sięgnie po własny repertuar. Wybraną piosenką odda hołd zmarłemu pod koniec zeszłego roku – Markowi Skolarskiemu, założycielowi legendarnej grupy Klan i autorowi słów piosenki, którą wykona zespół z Elbląga. Przy blasku świec i dźwiękach fortepianu zawalczą o głosy widzów. Drugi utwór przeniesie nas w lata 60-te i klimat rodem z filmów z Austinem Powersem. Czy utwór „Sex Bomb” Toma Jonesa ujawni kolejne zaskakujące oblicze Ryszarda Rynkowskiego?

Reklama
Ryszard Rynkowski / TVP

W poprzednim odcinku to Kamil Bednarek i drużyna z Brzegu przerwała passę zwycięstw Elbląga. „Roxanne” w wersji reagge zachwyciła widzów. Czy oryginalne występy również w tym odcinku zostaną przez nich docenione? Szykuje się wiele niespodzianek. Na pierwszy rzut – rebus. Szkolny autobus pełen japońskich uczennic, komediowa kreskówka i w to wszystko wplątany jeden z ekspertów. Brzmi abstrakcyjnie? Zagadkę rozwiąże się sama, gdy ekipa z Brzegu wykona piosenkę z kultowego już animowanego hitu ostatnich lat. A jak drużyna Kamila zinterpretuje przebój „California Dreaming” zespołu The Mamas & The Papas? Odpowiedź na to pytanie poznacie także w sobotę.

Kamil Bednarek ze swoim zespołem / TVP

Mezo i jego poznańska grupa sięgną do folkloru. Czy szykuje się góralski rap? Jedno jest pewne. Mają swój pomysł na jeden z hitów zespołu Zakopower. Drugi utwór, który wykonają w najbliższą sobotę, to światowy klasyk. Liryczna, wzruszająca piosenka soulowej formacji Boyz II Men, na pewno będzie dla wszystkim dużym zaskoczeniem. Do tej pory Mezo nie sięgał po melancholijny repertuar. Było energetycznie, wesoło, bujająco. Teraz czas na wzruszenia. Skąd taka decyzja? Czyżby to efekt zagrożenia w ostatnim odcinku?

Reklama
Drużyna Meza / TVP

Janusz Panasewicz i jego grupa z Mazur, po brawurowym wykonaniu „Zostawcie Titanica”, postawią sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Po tak elektryzującym występie, pora na legendę polskiej muzyki. Czesław Niemen i jego utwory to prawdziwe wyzwanie. Którą z piosenek wzięli na warsztat? Drugi numer zdradzimy już teraz. Biorąc pod uwagę rockowe zamiłowanie zespołu i ich lidera, pora poszaleć w tej materii. Skóry, ćwieki, irokezy i klimat koncertu giganta rocka – Aerosmith! Prawdziwy rockowy pazur drużyny z Olecka poznacie już w najbliższą sobotę!

Janusz Panasewicz / TVP

Sprawdźcie kto znajdzie się w trójce najbardziej lubianych zespołów II edycji muzycznego show. O godz. 20.05 startuje prawdziwie męska "Bitwa na głosy"