Tymi wydarzeniami żyła cała Polska. W grudniu 2007 roku Przemysław Saleta, utytułowany sportowiec, m.in. mistrz świata w kickboxingu, oddał nerkę Nicoli, swojej ciężko chorej córce. Sytuacja była dramatyczna, bowiem podczas operacji pojawiły się komplikacje, a Saleta ledwo uszedł z życiem.

Reklama

W 2010 roku na podstawie scenariusza Michała Godzica i Jarosława Banaszka powstał film fabularny "Bokser" w reżyserii Tomasza Blachnickiego. Choć obraz ten inspirowany jest dramatycznymi wydarzeniami z życia Przemysława Salety, to jednak jego nazwisko nie pada w tym filmie.

Główną rolę zagrał Szymon Bobrowski, który nie kryje, że jest to jedna z najważniejszych ról w jego dorobku.

To jest coś, co zostawiło spory ślad w moim aktorskim życiu. To dla mnie bardzo ważna rola - nie mogę doczekać się, kiedy widzowie obejrzą ten film - powiedział w wywiadzie dla PAP Life Szymon Bobrowski, któremu na ekranie, w roli żony boksera, towarzyszy Anna Przybylska.

Cała Polska żyła tamtymi wydarzeniami. Jednak nie myślałem o tym, że gdzieś istnieje archetyp tej postaci, ktoś, kto przeżył to naprawdę. Grałem boksera na podstawie scenariusza, który dostałem, a towarzyszyła mi moja wspaniała koleżanka Ania Przybylska. Bardzo mocno zaangażowałem się w ten film i we wszystko, co dotyczy boksu - powiedział Bobrowski.

Reklama
W rolach głównych zobaczymy Szymona Bobrowskiego i Annę Przybylską / TVN

W filmie grają ponadto m.in. Katarzyna Maciąg, Marek Probosz, Jerzy Schejbal i Krzysztof Kiersznowski.

Film można było już oglądać na licznych festiwalach filmowych w Polsce i na świecie, a teraz możliwość poznania tej historii pojawia się przed widzami TVN. Premiera telewizyjna odbędzie się w niedzielę Wielkanocną 8 kwietnia 2012 roku o godz. 22 w TVN w cyklu "Prawdziwe historie".