Zmiana liderki jednej z drużyn "Kocham Cię Polsko!" spotkała się ze sprzeciwem ze strony ekipy pracującej nad show. Marzena Rogalska była bardzo lubiana przez kolegów z programu i wieść o tym, że zostanie zastąpiona przez Joannę Koroniewską nie spotkała się z ich entuzjazmem.

Producenci bronili zaś swojej decyzji tłumacząc, że w innych krajach format ten co sezon ma cały komplet nowych prowadzących i polskiej wersji również potrzebne było delikatne odświeżenie. Teraz, w roli kapitanek drużyn występują gwiazdy dwóch największych telenowel, co zdaniem twórców powinno zwiększyć atrakcyjność show. Niestety okazuje się, że widzowie są innego zdania.

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, "Kocham Cię Polsko!" ma obecnie mniejszą oglądalność niż rok temu o tej samej porze. Program wciąż jednak daje stacji TVP2 pozycję lidera rynku telewizyjnego w czasie nadawania widowiska.

Czyżby spadek oglądalności związany był z zastąpieniem lubianej dziennikarki Marzeny Rogalskiej przez gwiazdę "M jak miłość", Joannę Koroniewską?