Historia Zakładów Porcelany "Ćmielów" sięga 1790 roku. 222 lata doświadczeń zdecydowały o tym, że KBS (Korean Broadcasting System) Word TV, zdecydowała się nagrać swój kolejny program właśnie w Ćmielowie. Jak tłumaczy Jae Won Jung z firmy Media Park, która kręci materiały dla koreańskiej telewizji, filmowcy chcą opowiedzieć całemu światu o firmach z co najmniej stuletnią historią. Według twórców programu, to właśnie tradycja i historia tych firm sprawiają, że pomimo upływu czasu ich wyroby cieszą się powodzeniem i są kupowane przez kolejne pokolenia.

Reklama

Program ma być przesłaniem dla tych, którzy dopiero budują pozycję swojej firmy. W Korei Południowej niewiele przedsiębiorstw liczy więcej niż dziesięć lat, więc biznesmenom przyda się praktyczna wiedza i doświadczenie w tym temacie. Koreańska telewizja publiczna KBS emituje swoje programy nie tylko na terenie Korei Południowej, ale jest też nadawcą satelitarnym. Program "Stuletnie firmy świata" jest transmitowany w Europie, Ameryce, północnej Afryce oraz w większości regionów w Azji.

Ćmielowska porcelana jest coraz chętniej kupowana na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Koreański dokument może ją rozsławić też w innych zakątkach świata.