Otrzymaniem rzekomej propozycji zagrania w serialu, Krzysztof Rutkowski pochwalił się w programie Kuby Wojewódzkiego. Wyraźnie podekscytowany taką perspektywą kokieteryjnie dodał wówczas, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale potwierdził, że złożono mu ofertę roli w serialu detektywistycznym.

Sam Rutkowski nie powiedział, że propozycja wyszła ze strony Telewizji Polskiej, informacja taka pojawiła się jednak po kilku dniach w mediach. TVP nie od razu zabrała głos w tej sprawie, dopiero wczoraj stacja wydała oficjalny komunikat:

W związku z wypowiedziami Krzysztofa Rutkowskiego w programie stacji TVN Kuba Wojewódzki oraz doniesieniami niektórych mediów informujemy, że Telewizja Polska nie składała panu Rutkowskiemu żadnej propozycji aktorskiej. - podaje treść komunikatu portal pudelek.pl

Nie wiadomo zatem, czy Krzysztof Rutkowski mówił nieprawdę, czy może propozycja serialu wyszła z zupełnie innej stacji. Jak sądzicie, która telewizja mogłaby zdecydować się na serial z byłym detektywem, na którym ciąży wyrok sądowy 2,5 roku pozbawienia wolności.