PAP Life: - Kogo zobaczymy w najnowszej edycji "Must Be The Music. Tylko Muzyka"?

Reklama

Kora: - Zdolnych ludzi, wokalistów oraz zespoły, które tak naprawdę mogą już grać i występować. Na castingi przyjeżdżają również ludzie z różnych krajów mający polskie korzenie. Jest m.in. fantastyczny zespół z Anglii, młodzi, ładni chłopcy wykonujący swój repertuar. Będzie interesująco.

Chciałaby pani wziąć tych młodych artystów pod swoje skrzydła?

Moje skrzydła są na to za małe. Jestem artystką, nie menedżerem. To nie moja rola. Natomiast, jeżeli uczestnicy potrzebują rad, to udzielam ich poza wizją.

Kora już po raz trzeci zaiądzie w jury programu "Must be the music. Tylko muzyka" / AKPA

Często mówi się o tym, że w związku z nadmiarem programów typu talent show, nieodkrytych młodych i zdolnych ludzi jest już niewielu. Czy pani się z tym zgadza?

To nieprawda. W naszym programie jest wiele zdolnych osób. Najważniejsze jest i tak to, co dzieje się z tymi artystami po programie. W "Must Be The Music" był zespół Enej, który w tej chwili jest bardzo popularny i koncertuje. Był zespół Eris is my homegirl - bardzo kontrowersyjna grupa, która ma swoją publiczność. To samo będzie się działo podczas tej edycji. Po castingach już wiem, jestem przekonana, że kilku solistów i parę zespołów zrobi karierę.

Kończy pani właśnie trasę koncertową ze swoją najnowszą płytą "Ping Pong". Jak jesteście przyjmowani na koncertach?

Najważniejsze jest dla mnie to, że ludzie przychodzą i z chęcią słuchają naszej muzyki. Trasa liczy 12 koncertów. Gramy w klubach muzycznych oraz salach koncertowych jak np. filharmonie. Żadnego koncertu nie musieliśmy odwoływać. To dla nas wielka satysfakcja.

Reklama

Niebawem zagra pani też w Londynie...

24 marca zagramy w miejscu, w którym już śpiewałam. To będzie sala koncertowa Shepherd's Bush Empire, w której grała także Amy Winehouse.

Czego można pani życzyć?

Zdrowia, siły, koncertów i dobrej komunikacji między mną i widownią, która - mam nadzieje - będzie trwała jak najdłużej.

Kora, czyli Olga Jackowska, w latach 1976-2008 wokalistka zespołu Maanam. Kora i Maanam nagrali wspólnie 11 albumów studyjnych. Wylansowali takie przeboje jak "Kocham cię kochanie moje", "Lucciola", "Raz dwa raz dwa" czy "Szał niebieskich ciał". W 2008 roku Kora oraz Marek Jackowski ogłosili, że zawieszają działalność Maanamu. Kora jest obecnie jurorką w programie muzycznym "Must Be The Music". W ub. roku świętowała 35-lecie działalności artystycznej. 10 listopada 2011 roku ukazała się solowa płyta piosenkarki "Ping Pong".