Na antenę Dwójki powraca tej wiosny program "Bitwa na Głosy". Gwiazdami tej edycji są m.in. Edyta Górniak, Ryszard Rynkowi, Natalia i Paulina Przybysz, Natalia Kukulska i Kamil Bednarek.

Reklama

Co sobotę od 3 marca w programach na żywo gwiazdy wraz ze swoimi podopiecznymi, wybranymi podczas eliminacji w rodzinnych miastach gwiazd, będą walczyć o zwycięstwo. Podczas tego muzycznego show usłyszymy największe światowe i polskie hity. W każdym odcinku jeden z zespołów zostanie wyeliminowany z gry w drodze sms-owego głosowania widzów. W odcinku finałowym, dwie ekipy pod wodzą gwiazd zmierzą się ze sobą, walcząc o nagrodę główną, jaką jest prezent przeznaczony dla mieszkańców miejscowości, z której pochodzi zwycięski zespół.

"Bitwę na głosy" będziemy oglądać w soboty o godz. 20.05.

Newspix / JERZY STALEGA

Dwójka zaskoczy w tym sezonie także serialowymi nowościami. Od 7 marca o godzinie 20.40 będziemy mogli oglądać Kingę Preis, Jacka Braciaka, Antka Królikowskiego, Ewę Kasprzyk, Annę Seniuk, Tomasza Karolaka i Przemysława Sadowskiego w serialu "Ja to mam szczęście". To komediowa opowieść o rodzinie, w której każdy z partnerów ma dziecko z poprzedniego małżeństwa.

Po przeczytaniu scenariusza bardzo fajnie ułożyło się to w mojej wyobraźni. Ta rodzina ma duży dystans do tego, co dzieje się w ich życiu, mają poczucie humoru i są ze sobą bardzo zżyci. Bardzo się kochają - powiedziała Kinga Preis.

Newspix / JERZY STALEGA

Kolejną nowością jest serial "Aida", w którym zobaczymy m.in. Sonię Bohosiewicz, Iwonę Bielską, Jakuba Wróblewskiego, Michała Zielińskiego, Tomasza Sapryka, Katarzynę Kwiatkowską, Sebastiana Konrada i Jana Rotowskiego.

"Aida" to współczesna, ironiczna opowieść, której akcja toczy się na przedmieściach jednego z naszych miast. Do mieszkania, którego połowę zapisał jej niedawno zmarły ojciec, wprowadza się tytułowa Aida (Sonia Bohosiewicz). Doskonale wie, że życie nie jest usłane różami, ale w każdej sytuacji potrafi dostrzec coś pozytywnego. Aida jest matką dwójki niesfornych dzieci, wychowuje je sama i robi wszystko, aby utrzymać swoją rodzinę "na powierzchni".

To serial z ogromną energią z dużym poczuciem humoru. Jest inteligentny i myślę, że wcale nie taki poprawny - powiedziała PAP Life Sonia Bohosiewicz.

"Aida" w TVP 2 już od 4 marca o godzinie 21.10.

Newspix / Michal Piesciuk

W Dójce zobaczymy nie tylko programy rozrywkowe. Codziennie od 5 marca o godz. 18.45 będziemy mogli oglądać program "Reporter polski". To program przygotowany przez doświadczonych i młodych reporterów. Traktuje o Polsce bez retuszu, o prawdziwych losach i życiowych problemach. Zespół redakcyjny tego programu to Teresa Torańska, Jacek Snopkiewicz, Monika Sieradzka i Grzegorz Siedlecki.

Nowością będzie także pasmo "Poniedziałek z gwiazdami". Co tydzień o godz.22.55 będziemy śledzić dramaty obyczajowe, zagraniczne i polskie, z udziałem najwybitniejszych aktorów współczesnego kina. Bohaterami będą takie gwiazdy, jak Denzel Washington, Susan Sarandon, Julia Roberts, Tom Cruise, Penelope Cruz, Kate Winslet, Russell Crowe, Salma Hayek, Willem Dafoe, Meryl Streep, Michael Douglas czy Kevin Spacey. Zobaczymy także pozycje klasyki filmowej jak np. "Zwykli ludzie", "Zapach kobiety", "Zielona karta".

Każdego ranka witać nas będzie w Dwójce "Pytanie na śniadanie". Prowadzący będą dyskutować m.in. o wydarzeniach kulturalnych, sposobach na spędzenie wolnego czasu, o kuchni oraz ważnych społecznych tematach. Widzowie dowiedzą się także, co słychać u gwiazd z Polski i ze świata. "Pytanie na śniadanie" tej wiosny będziemy mogli oglądać także w soboty. Jednym z gospodarzy programu będzie Hubert Urbański.

Newspix / Michal Piesciuk

Nie zabraknie w Dwójce także dobrych filmów. W filmowych pasmach takich, jak "Kocham kino", "Kino na maksa" czy "Studio filmowe Dwójki" zobaczymy m.in. "Dom zły", "Pręgi", "Apartament", "Wojnę domową", "Personel", "Spokój", "Krótki dzień pracy" oraz "Vince niepokonany".

Wiosenna ramówka Dwójki już w marcu.