Serial "Prawo Agaty" opowiada o trzydziestoparoletniej prawniczce Agacie Przybysz (w tej roli Agnieszka Dygant), która zostaje perfidnie oszukana przez swojego narzeczonego. W skutek jego nikczemnej intrygi kobieta traci pracę w dużym koncernie ubezpieczeniowym, popada w długi i musi walczyć o odzyskanie swojego dobrego imienia.

Reklama
TVN / BARTOSZ KRUPA

Ta zawodowo-osobista tragedia skłania bohaterkę do skorzystania z propozycji przyjaciółki Doroty (Daria Widawska). Wraz z nią i jej znajomym Markiem Dębskim (Leszek Lichota) Agata otwiera kancelarię i zaczyna pracować na własną rękę.

TVN / KAROLINA KARWAN
TVN / KAROLINA KARWAN
Reklama

W każdym z piętnastu docinków serialu poznamy nową sprawę, której podejmuje się kancelaria głównych bohaterów. Jak zapewniają aktorzy, niektóre z prowadzonych przez ich bohaterów spraw będą groteskowe, inne bardzo dramatyczne, a problemy klientów, często będą wiązać się z ich życiem prywatnym.

Agnieszka Dygant, wcielająca się w rolę tyłowej Agaty wyznała, że głównym powodem, dla którego zdecydowała się wystąpić w tym serialu był ciekawy scenariusz oraz interesująca postać głównej bohaterki: Ten serial miał bardzo dobry scenariusz. Nie jest nudny, ani banalny. Bohaterka jest ze skazą (...) nie jest wydmuszką, na pewno nie jest to postać papierowa.

Reklama

W serialu, poza trójką głównych bohaterów występują również takie gwiazdy, jak Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak i Marian Opania.

TVN / BARTOSZ KRUPA

Pilotażowy odcinek serialu "Prawo Agaty" zobaczymy na antenie stacji TVN 4 czerwca o godzinie 20.00. Kolejne odcinki będą emitowane w niedziele o 21.00.