W wiosennych odcinkach "Rozmów w toku" Ewa Drzyzga wraz z organizacją UNICEF odwiedzi Haiti. Chce poruszyć problem, który UNICEF nagłośnił tuż po tragicznym trzęsieniu ziemi w 2010 roku – handel dziećmi i wymuszone, przyspieszone adopcje.

Reklama

Poza wyjazdowym odcinkiem, Ewa jak zwykle zaprosi do studia w Krakowie wielu gości. 28 lutego zostanie wyemitowany dwutysięczny odcinek programu. Z tej okazji wystąpią w nim wyjątkowe postaci. Między innymi Iranka, Marina Nemat, której historia obiegła cały świat.

TVN

Opowie swoją przejmującą historię o życiu w ojczystym Iranie, w pierwszych latach po zwycięstwie brutalnej rewolucji islamskiej pod wodzą ajatollaha Chomeiniego. W styczniu 1982 roku Marina Nemat, wówczas szesnastoletnia dziewczyna, została aresztowana za odmowę nauki Koranu. Była poddana torturom i skazana na śmierć za przestępstwo polityczne. Trafiła do cieszącego się najgorszą sławą więzienia Evin w Teheranie.

Marinę przesłuchiwało dwóch strażników: jeden pobił ją do nieprzytomności, drugi – Ali – zakochał się w niej. Marinę dzieliły minuty od śmierci przez rozstrzelanie, gdy Ali – wykorzystując powiązania swojej rodziny z Chomeinim – zabrał ją sprzed plutonu egzekucyjnego i doprowadził do zamiany wyroku na dożywotnie więzienie. Marina mieszka dziś w Kanadzie i wydała książkę, która z miejsca stała się bestsellerem.

"Rozmowy w toku" ruszają także z nowym cyklem: "Zdrowie kobiet". W pierwszej odsłonie zaproszeni przez Ewę lekarze zajmą się problemem nietrzymania moczu oraz łuszczycą.

TVN