W rolach głównych wystąpią m.in. Magdalena Turczeniewicz jako serialowy Karolina, Julia Pietrucha – Anita, Bartosz Porczyk – Adam, Tomasz Dedek – Tadeusz Woydatt i Grażyna Wolszczak jako Barbara, czyli matka Karoliny.

Reklama
Kapif

Główna bohaterka to Karolina. Kobieta trafi do galerii, bo chciałaby otworzyć sklep z autorską biżuterią.

Kapif

Z kolei serialowy Adam chce wyrównać rachunki z ojczymem Tadeuszem Woydattem, właścicielem centrum handlowego. Tytułowa galeria to również królestwo Anity, ukochanej córeczki Woydatta. Choć sprawia ona wrażenie eterycznej blondynki, tak naprawdę jest silną kobietą i potrafi pokazać pazurki. Serialowa galeria to targowisko próżności, ale także miejsce, gdzie można się zakochać.

Kapif

Zdjęcia do serialu kręcone są we Wrocławiu, gdzie zbudowano scenografię, która do złudzenia przypomina galerię. Dwupiętrowy obiekt o powierzchni wielkości boiska piłkarskiego, ma kilkanaście witryn sklepowych i olbrzymi hall z fontanną. Ulubionym miejscem bohaterów serialu jest bar u Huberta. Ale zdjęcia do tej produkcji kręcone są nie tylko hali, ale także w plenerach. Tłem do serialowych historii będzie więc mnóstwo malowniczych zakątków Wrocławia. Sensacyjne sceny, którymi kończy się pierwszy odcinek, nakręcono na przykład na Moście Tumskim. "Galeria" to serial inspirowany włoskim formatem „Cento Vetrine”, który jest emitowany od dziesięciu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Czy "Galeria" spodoba się także Polakom?

TVP / fot Grzegorz Golebiowski

>>>Czytaj także: Kozidrak ma problem. Przez córkę nie pojedzie dookoła świata