Bohaterkami sitcomu są dwie młode kelnerki, które nie tylko pracują razem w restauracji w dzielnicy Brooklyn, ale i mieszkają razem. Brunetka Max (Kat Dennings) pochodzi z biednej portorykańskiej rodziny, z kolei blondynka Caroline (Beth Behrs) córka milionera, który trafił za kratki, straciła wszystko.

Reklama

W najnowszym odcinku zatytułowanym "Sąsiad z góry" (And the Upstairs Neighbor) dziewczyny dowiadują się, że mają nowego, sprawiającego kłopoty sąsiada, który ma upodobania do głośnego grania muzyki w środku nocy. Ku ich zdziwieniu okazuje się nim być kobieta.

Sophie Kaczynski (Jennifer Coolidge) to Polka od lat mieszkająca w Nowym Jorku. Postawna blondynka w średnim wieku, gustuje w seksownych sukienkach podkreślających jej kształty. Lubi nosić biżuterię i używać błyszczyka do ust firmy Chanel.

Shutterstock

Dziewczyny początkowo myślą, że kobieta, mówiąca po angielsku z wyraźnym polskim akcentem, jest prostytutką. Przekonania takiego nabrały, kiedy w środku nocy interweniując u Sophie w sprawie głośnej muzyki, zobaczyły ją samą i kilka młodych atrakcyjnych blondynek ubranych w powiewne szlafroki.

Ostatecznie cała sprawa wyjaśnia się, kiedy Sophie oferuje dziewczynom pracę i to nie w charakterze, jak przypuszczały, pań lekkiego obyczaju, ale sprzątaczek w prowadzonej przez niej firmie "Sophie's Choice - Cleaning Service". Polka zapewnia ich, że w jej serwisie sprzątającym zarobią więcej niż w na etacie kelnerek.

Podczas kolacji, na którą zaprosiła Max i Caroline do wystawnej restauracji, racząc ich kawiorem, Sophie wyznała, że podobnie jak one ma "wielkie marzenie"

Chce wybudować dom letniskowy nad jeziorem w Polsce - powiedziała.

Reklama

Po czym ku zdziwieniu młodych kobiet zamiast zdjęć wyciągnęła z torebki pokaźną tekturową makietę domu. Noszę go ze sobą wszędzie, żeby pamiętać, do czego dążę - dodała.

Marzeniem kelnerek jest otwarcie w przyszłości cukierni, w której sprzedawałyby wypiekane przez Max babeczki (cupcakes).

Na razie nie wiadomo, czy postać sąsiadki Polki będzie pojawiać się w kolejnych odcinkach tego komediowego serialu nadawanego w poniedziałki w paśmie wieczornym telewizji CBS. Pierwszy odcinek "2 Broke Girls" został wyemitowany we wrześniu ub. roku.

http://youtu.be/9BPQxrMGy6I