Polska uczestniczyła w Konkursie Eurowizji od 1994 roku zazwyczaj z bardzo słabymi rezultatami. Największym osiągnięciem naszego reprezentanta było drugie miejsce, które w 1994 roku właśnie zajęła Edyta Górniak. I choć później rodzimi reprezentanci wypadali bardzo słabo, konkurs cieszył się dużą popularnością wśród polskich widzów. Decyzja TVP o rezygnacji z udziału w tej imprezie budzi zatem wiele kontrowersji.

Reklama

Na portalu wirtualnemedia.pl przedstawicielka stacji wyjaśnia motywy, jakimi kierowano się przy podejmowaniu tej decyzji:

"Telewizja Polska nie weźmie udziału w przyszłym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji, ponieważ nasze siły i środki kierujemy na rzecz obsługi dwóch bardzo poważnych przedsięwzięć Euro 2012 i igrzysk olimpijskich" - mówi portalowi wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, w TVP nie zapadły jeszcze decyzje dotyczące tego, czy stacja będzie transmitowała przebieg konkursu, który odbędzie się 26 maja 2012 r.