W ostatnim czasie wiele gwiazd kina zdecydowało się na przejście na mały ekran. Seriale stają się produkcjami na najwyższym poziomie i aktorzy przestali traktować udział w nich jako coś niegodnego prawdziwej, hollywoodzkiej gwiazdy. Dustin Hoffman, Alec Baldwin, Glen Close czy Jeremy Irons to tylko niektórzy wielcy aktorzy pojawiający się w ambitnych, serialowych produkcjach. Do tego grona nie zamierza jednak dołączać Leonardo DiCaprio.

Reklama

DiCaprio miał zagrać główną rolę w kinowej wersji "Beat the Reaper", jednak gdy okazało się, że zamiast na duży ekran trafi ona do telewizji HBO, zrezygnował z posady. Choć aktor nie pojawi się w serialu, zajmie się jego produkcją wraz z partnerami ze swojej firmy Appian Way.

Serial przedstawi historię lekarza pracującego na pogotowiu. Życie bohatera komplikuje się, kiedy pewien gangster rozpoznaje w nim byłego płatnego zabójcę, który otrzymał nową tożsamość w ramach programu ochrony świadków.

Faworytem na stanowisko reżysera filmu pełnometrażowego był D.J. Caruso, jednak nie wiadomo, czy artysta zechce zaangażować się w projekt telewizyjny. Autorami scenariusza są Brian Koppelman i David Levien ("Ocean's 13"). Leonardo DiCaprio będziemy mogli podziwiać od 24 lutego 2012 roku w filmie "J. Edgar".