Choć zazwyczaj to książki przenoszone są na ekran, w przypadku "Czasu honoru" kolejność została odwrócona. Najpierw widzowie mogli obejrzeć serial, a teraz, wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom Telewizja Polska wydaje książkę opartą o jego fabułę.

Reklama

Powieść "Czas honoru" z rozmachem kreśli wojenne losy bohaterów od wrześniowej klęski przez wojnę we Francji, sowieckie łagry, po codzienne życie w okupowanej Warszawie, rozbudowując świat serialu o zupełnie nowe postacie i historie.

To epicka saga o losach czterech młodych ludzi, których połączyła wojna. Wygnani przez obcą inwazję we wrześniu 1939 roku, bohaterowie po wielu trudach trafiają do Szkoły Oficerów Wywiadu w Anglii. Arystokrata Bronek, praski rzemieślnik Janek oraz synowie przedwojennego oficera Władek i Michał powracają do ojczyzny, jako wszechstronnie wyszkoleni "cichociemni" - spadochroniarze i dywersanci.

Serial "Czas honoru" emitowany jest w TVP 2 od 2008 roku. W związku z wielkim zainteresowaniem widzów powstały już cztery serie serialu, w którym grają gwiazdy polskiego kina i teatru.

Do tej pory, oprócz czterech głównych bohaterów: Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Macieja Zakościelnego i Antoniego Pawlickiego, na ekranie zobaczyć można było m.in.: Krzysztofa Globisza, Ewę Wencel (współscenarzystkę serialu), Piotra Adamczyka, Magdalenę Różczkę, Macieja Damięckiego i Annę Cieślak.

Reklama

Wydawcami książki "Czas honoru" są Zwierciadło i Telewizja Polska SA.