Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, w tym roku, z uwagi na uszczuplone budżety, żadna ze stacji nie zdecydowała się na zaproszenie gwiazdy światowego formatu. Na sylwestrowych imprezach wystąpią rodzimi artyści, ale za to z najwyższej półki.

Reklama

"Motywem przewodnim imprezy w Warszawie będzie koniec Polskiej Prezydencji w UE i Euro 2012" - mówi Wirtualnemedia.pl Magdalena Łań z wydziału prasowego Urzędu Miasta w Warszawie. Powołując się na informacje z Polsatu, portal dodaje, że główną gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz. Na scenie pojawią się także Dżem i Norbi oraz zwycięscy dwóch edycji programu "Must be the music", czyli grupa Enej i Konrad Czaczyk.

Imprezę, które odbędzie się, jak w minionym roku na Placu Konstytucji, poprowadzą Kasia Cichopek, Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut i Agata Młynarska.

Nieco inny charakter sylwestrowej zabawy zaproponuje widzom TVP2. Nowy dyrektor Dwójki, Jerzy Kapuściński odważnie stawia na jazz i ambitny folk.

"Nie będzie popowej papki, ale połączenie muzycznych kultur" - skomentował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl pracownik TVP

Gwiazdami wieczoru będą rodzimi artyści, czyli grupa Zakopower, Kayah i Monika Brodka.

"Podczas koncertu na jednej scenie spotkają się artyści z różnych stron Europy, prezentujący charakterystyczne dla danego regionu style muzyczne. Wystąpią m.in. muzycy z Hiszpanii, grający nowoczesny folk i rock, polski zespół folkowy R.U.T.A., grający reggae zespół Vavamuffin. Dodatkową atrakcją będą specjalnie przygotowane na ten wieczór przez wrocławski Teatr Muzyczny „Capitol” wiązanki przebojów z musicalu „Hair” - zdradza Wirtualnemedia.pl Joanna Stempien-Rogalińska, rzecznik prasowa Polsatu.

Która z imprez zapowiada się lepiej?