Michał Żebrowski wcieli się w postać dr. Falkowicza - gwiazdę chirurgii o bardzo trudnym charakterze...

Reklama

"Otrzymałem zaskakująco dobrze napisaną propozycję. Ten serial jest fenomenem na skalę europejską, ponieważ już od 12 lat jest oglądany jest przez wielomilionową widownię. Moją rolę napisano na trzy miesiące. Zagram chirurga. Sprawia mi to ogromną frajdę i z radością chodzę do pracy" - powiedział PAP Life Michał Żebrowski.

Wątek Falkowicza pojawi się na ekranach najprawdopodobniej w styczniu 2012 roku.

Pierwszy odcinek "Na dobre i na złe" został wyemitowany przez telewizyjną Dwójkę w niedzielę 7 listopada 1999 roku. Przez wiele lat serial był najchętniej oglądanym programem telewizyjnym. W szczytowym momencie jego widownia wynosiła ok. 11 milionów osób. Dziś utrzymuje się w ścisłej czołówce, gromadząc przed telewizorami ok. 6 milionów widzów każdego tygodnia. Jest najdłużej prezentowanym serialem obyczajowym w historii polskiej telewizji. Liczy sobie 13 serii. Swoje uznanie publiczność udowodniła, przyznając wiele nagród. Jako jedyny serial w historii "Na dobre i na złe" zdobył 12 Telekamer, w tym 3 złote.

Główne role w "Na dobre i na złe" grają m.in. Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Bartosz Opania, Marian Opania, Kamila Baar, Marek Bukowski, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Garlicki, Ewa Kasprzyk, Edyta Jungowska, Marcin Rogacewicz, Emilia Komarnicka, a niedawno do obsady dołączył także Michał Żebrowski.

Gościnnie w serialu grały także największe polskie gwiazdy filmu i teatru, m.in.: Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Jan Englert, Nina Andrycz, Barbara Kraftówna, Wiesław Michnikowski, Franciszek Pieczka, Wojciech Pokora, Barbara Wrzesińska, Emil Karewicz, Stanisław Mikulski i Cezary Żak.