O tym, że niektórzy artyści stają się sławni dopiero po swojej śmierci wiemy od dawna. Okazuje się jednak, że również bohaterowie seriali mogą liczyć na prawdziwy medialny rozgłos po tym, jak scenarzyści tragicznie kończą ich żywot. Przykładem może być Hanka Mostowiak.

Reklama

Jak portal Wirtualnemedia.pl, w dniach 6-8 listopada, grana przez Małgorzatę Kożuchowską bohaterka "M jak miłość" stała się bardziej popularna niż takie gwiazdy polskiego show biznesu, jak Edyta Górniak, Natasza Urbańska, czy sama Kożuchowska.

Między 6 a 8 listopada o Hance mówiono i pisano w 250 publikacjach prasowych, internetowych, telewizyjnych i radiowych. W tym czasie, o Edycie Górniak wypominano aż trzykrotnie rzadziej.

Wirtualnemedia.pl dodaje, że Hanka podbiła również portale społecznościowe. Na Facebooku powstały liczne profile poświęcone jej postaci, a YouTube zapełnił się filmikami nawiązującymi do je serialowej śmierci.

Portal podaje, że w ostatnim czasie większą popularnością niż Hanka Mostowiak cieszyli się jedynie kapitan Wrona oraz Zbigniew Ziobro.

Bardanie opisane przez Wirtualnemedia.pl zostało przeprowadzone na podstawie 1100 tytułów prasowych, 2 tys. portali internetowych oraz najważniejszych stacji telewizyjnych i radiowych.