W TVP znów wrze! Związkowcy żądają premii motywacyjnej

| Aktualizacja:

Działająca w TVP Solidarność weszła w spór zbiorowy z pracodawcą - poinformowała PAP sekretarz komisji zakładowej związku Anna Solińska. "S" domaga się m.in. corocznej waloryzacji wynagrodzeń. TVP nie komentuje sprawy.

wróć do artykułu
  • ~Pracownik
    (2011-11-03 13:51)
    Wszyscy piszą i pytają jak się tu zarabia, a więc bardzo chętnie się podzielę informacją. Jestem pracownikiem TVP od paru lat. Zatrudniając się tu byłem pełen entuzjazmu, mając nadzieję iż moje życie się ustabilizuje. Patrząc teraz, na ten okres spędzony w TVP, mogę śmiało z twierdzić iż to był błąd. Dziś zarabiam mniej, niż na okresie próbnym parę lat temu (ktoś by pomyślał (już niech nie narzeka i tak płacą tam kupę kasy)), otóż i tu się grubo pomyli gdyż moje zarobki oscylują w granicach 1900zł miesięcznie a zajmuję się sprzętem za grube miliony, do tego wiecznie krążące wieści o zwolnieniach lub zniszczeniu zakładu, do okola widzimy jak są roztrwaniane pieniądze na prawo i lewo a nasze pensje stoją . Co gorsza chcąc się zwolnić usłyszysz iż o porozumieniu stron możesz zapomnieć więc trzeba odbębnić ten trzymiesięczny okres wypowiedzenia co utrudnia zmianę pracy.
  • ~nieogl
    (2011-11-03 11:55)
    A to , że ostatnio z Tvp zniknęły wszystkie bardziej wartosciowe programy, kultura, sztuka, historia albo, że przeniesiono je do stacji o bardzo wątpliwej i małej oglądalności (TvpKultura, Historia) to to jest jedynie odsuwanie problemu! Co też świadczy o coraz gorszej sytuacji i niższych lotach telewizji i o tym ,że w tvp nie znają sie na wyższej kulturze.
  • ~dax
    (2011-11-03 09:28)
    postulaty słuszne, dorzucić im na podwyżki z budżetu, wszyscy się na nich solidarnie zrzućmy, nie bądziemy wszak sknerusami, skoro lisowi mało to cza mu dać 25% więcej, niech ma, toż to taki profesjonalista
  • ~TT
    (2011-11-03 08:34)
    dajcie podwyżki tzw. gwiazdom typu Lis itp. :)
  • ~vp
    (2011-11-03 08:13)
    Przestaję płacić na te goowniane programy . Na tej samej zasadzie babcie klozetowe mogą również zamknąć przybytki ulgi. Zastrajkujcie i nie nadawajcie tych szumnie nazywając programów,odetchniemy ,a szczególnie od głupkowatych komentarzy reporterów i bardzo często zapraszanych gości. A więc towarzysze z Solidarności strajk !!!
  • ~m
    (2011-11-03 07:05)
    S domaga się corocznej waloryzacji wynagrodzeń? a może tak powiedzą jakich wynagrodzeń?
    Co w TVP publicznej jest do oglądania??
  • ~Janusz normalny
    (2011-11-03 06:42)
    To skandal!! Za taką badziewną telewizję, średnia płaca w TVP nie powinna przekraczać średniej krajowej. Moja była Solidarność, opamiętaj się!
  • ~aq1w
    (2011-11-02 22:12)
    Widzę że system grecki przenosi się do TVP.
  • ~Big boss
    (2011-11-02 20:41)
    Wywalić wszystkie pogodyny typu kawa krety itp mundre brzydkie choleckie oracze i dajany rudnik oraz piotrusia od zagramanicy klajrenbachy zatrudnić młodych prezenterów za 5 tys miesięcznie i problem deficytu 40 mln rozwiązany wywalić hrabinę rezich modlińską z całym tym jej celebryckim bałaganem tych wszystkich kawo herbacianych zlikwidować kocham cie polsko i kurzajeszczaka z bandą celebrytów dać filmy przyrodnicze polskie jest ich mnóstwo stare polskie seriale typu kobra kupić mecze legii i filmy o polsce tylko nie z pajacem kretem itp reportaże i wtedy jest ok jeszcze raz panie braun do dzieła szymala na msze jak najdalej od tvp kielczyk z panoramy do radia niech nie straszy dzieci o oracz nie wspomnę przez grzeczność piękności typu wajda z brukseli nałysą górę niech zostanie tylko blondynka zakrzyiony nosek oraz subtelna czarująca bruneteczka edytka a reszta do obieraka lub w pole do kraśki kartofle zbierać do dzieła panie brown
  • ~my
    (2011-11-02 18:50)
    powyrzucac etatowych nierobow , ktorym ciagk[gle malo a zarabiaja krocie wystarczy popatrzec na popek i innych
  • ~stary telewidz
    (2011-11-02 16:36)
    do Marka UFO
    człowieku, a cóż to bezsensowny bełkot. Albo wódy za dużo dzisiaj było, albo konieczna wizyta u psychiatry.
    Ale do rzeczy, skąd niejaki Braun ma wziąć pieniądze, skoro większość wydał na "gwiazdy", odprawy i zatrudnianie amatorów!
  • ~gość
    (2011-11-02 16:30)
    Chyba was w tv ******** zarabjacie krocia nic nowego nie pokazuyjecie tylko reklamy i jedzenie ktore pompokazie ************ i jeszcze wam malo a won nieroby do roboty uczciwej za 1200zlotych -cholota yelewizyjna dziwiesię ze jeszcze ktos na was chce placic abonment
  • ~MARK UFO