Reklama

Zarząd TVP w czasie dzisiejszego posiedzenia upoważnił szefa TVP Info, Jana Szula do podpisania umowy z Janem Pospieszalskim. -"Umowa przewiduje powstanie 31 odcinków programu" - mówi nam rzeczniczka TVP Joanna Stępień-Rogalińska.

Ale to nie oznacza powrotu "Warto rozmawiać" na antenę TVP. Zmienia się zarówno formuła nowego projektu Pospieszalskiego, jak i antena, która go będzie emitować. "Bliżej" - bo tak będzie się nazywał ten program - nie będzie klasycznym talk-show. Pojawią się w nim elementy reportażowe.

Pospieszalski będzie się więc pojawiał na antenie TVP Info co tydzień w czwartek o godzinie 22.30. Ale jak podaje "Rzeczpospolita" czas i dzień emisji nowego programu Pospieszalskiego przypada na porę emisji dotychczasowych, cotygodniowych rozmów publicystycznych innego konserwatywnego dziennikarza Michała Karnowskiego. Jak poinformował dyrektor TVP Info Jan Szul rozmowy Karnowskiego najprawdopodobniej znikną. "Ja dziękuję za taki pluralizm. Mam nadzieję, że uda nam się dojść z zarządem do porozumienia i kompromisowego rozwiązania, by w TVP Info było miejsce i dla mnie i dla Michała Karnowskiego – mówi "Rz" Pospieszalski.

Pospieszalski mówi Hołdysowi: To zamach na polską państwowość >>>>

"Warto rozmawiać", czyli talk-show prowadzony przez Jana Pospieszalskiego, z anteny TVP1 zniknął w marcu 2011 roku. Oskarżano go o jednostronność w przedstawianiu poglądów i stronniczość.