Odtwórcą głównej roli jest Paweł Małaszyński, któremu partneruje m.in. Piotr Rogucki z zespołu Coma. Panowie mieli już okazję współpracować na planie filmu "Skrzydlate świnie".

Reklama

Zdjęcia do pierwszego odcinka powstają m.in. w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu i 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej Międzyrzecz-Wędrzyn, gdzie wykorzystane zostaną m.in. tor psychologiczny (labirynt ćwiczebny) oraz poligonowy rejon zurbanizowany (tzw. miasteczko wojskowe).

Do zdjęć użyty będzie specjalistyczny sprzęt wojskowy, m.in. rosomaki, hummery, samolot Herkules, a także profesjonalne uzbrojenie: beryle szturmowe, miniberyle, pistolety Glock, karabiny snajperskie TIKKA, granatniki RPG i karabiny maszynowe.

O kostiumy zadbają Małgorzata Gwiazdecka i Maciej Pakuła, a charakteryzację wykona Tomasz Matraszek. Aktorzy występować będą w autentycznym afgańskim umundurowaniu - tzw. przydziałowym polowym i pustynnym, kamuflażowym.Kolejne odcinki serialu kręcone będą od kwietnia do sierpnia 2012 roku, a emisja w CANAL+ planowana jest po wakacjach.

Poza Małaszyńskim i frontmanem Comy w filmie zagrają też Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Mikołaj Krawczyk, Sebastian Fabijański, Marcin Piętowski, Dawid Zawadzki i Piotr Michalski. Na "Misję: Afganistan" złoży się 13 odcinków.

Bohaterami są żołnierze służący w Afganistanie. Niektóre z wydarzeń zostały zainspirowane autentycznymi wspomnieniami, których wysłuchali scenarzyści Jan Pawlicki i Marek Kreutz. Serial reżyseruje Grzegorz Kuczeriszka. Na dużym ekranie Małaszyńskiego będzie można podziwiać od 11 listopada w komedii romantycznej "Listy do M". 17 października miał premierę najnowszy, pozbawiony tytułu album Comy.